w

Valorant pojawi się na urządzeniach mobilnych? Patch 1.08 ujawnia, że deweloperzy nad tym pracują

Riot Games pracuje nad mobilną wersję Valorant?


Pomimo tego, iż FPS od twórców League of Legends zanotował ostatnio spadek aktywnych graczy, to nadal radzi sobie naprawdę dobrze. Aktualnie dostępny jest tylko i wyłącznie na komputery stacjonarne, ale być może wkrótce pojawi się również na telefonach, co potwierdza kod aktualizacji 1.08.

Mobilny Valorant

Riot, który do niedawna znany był tylko i wyłącznie z najpopularniejszej gry moba na świecie-League of Legends, postanowił podbić rynek FPSów. Zaprojektowany i stworzony od podstaw Valorant cieszy się dużą popularnością, ale deweloper nie poprzestaje na laurach.

Twórcy starają się słuchać graczy i wprowadzają poboczne tryby gry, ciekawe skiny i przepustki. Okazuje się jednak, że komputerowa wersja nie będzie ostatnią, a Valorant zmierza również na urządzenia mobilne.

ZOBACZ – Gracze krytykują Riot za “abstrakcyjne” ceny nowych skinów w Valorancie. Temat został usunięty

O tej informacji było głośno już kilka miesięcy temu, ale ostatecznie wszystko ucichło, aż do teraz. Youtuber o pseudonimie „SkilCapped” odkrył w plikach gry aktualizacji oznaczonej numerem 1.08 nowy ciąg kodu. Według niego odnosi się ona do możliwości dotykania prawej strony ekranu, funkcji dostępnej na telefonach i tabletach z ekranem dotykowym.

Podobne odkrycie miało miejsce również kilka miesięcy temu, gdzie leakerzy odnaleźli zaawansowane menu, dostosowane do urządzeń mobilnych.

Pamiętajmy jednak, że nie jest to oficjalna informacja i nie wiemy, na jakim etapie są prace. Na ten moment pozostaje nam czekać na ogłoszenie w tej sprawie od Riot Games.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Valorant