w ,

xQc tłumaczy z jakiego powodu Valorant jest bardziej „hardkorowy”, niż Overwatch

xQc podczas jednej ze swoich transmisji wytłumaczył widzom, dlaczego według niego Valorant jest bardziej „hardkorowy”, niż Overwatch.


Félix „xQc” Lengyel na ostatnich transmisjach poświęca naprawdę mnóstwo czasu na grę w Valoranta. Francusko-kanadyjski streamer bardzo chwali nadchodzącego FPS-a od Riotu i uważa, że ta gra osiągnie ogromny sukces. Na jednym ze streamów xQc porównywał Valoranta do innych produkcji, którym tytuł ma potencjalnie zagrażać. W jego opinii FPS ten jest bardziej „hardkorowy”, niż Overwatch.

Z jego opinii wynika, że FPS od Riota będzie mógł być naprawdę świetną produkcją esportową.

xQc na swojej transmisji powiedział:

To jest super-hardkorowe. Musisz poświęcić czas na poznanie wszystkich bardzo podstawowych, hardkorowych koncepcji jak w Counter-Strike’u, a jeśli nie opanujesz jednego z nich – zostaniesz całkowicie zmiażdżony.

Counter-Strike jest pionierem wśród strzeleckich FPS-ów, dlatego nie dziwi więc fakt, że zarówno gracze, jak i streamerzy starają się porównywać obie produkcje pod wieloma kątami.

W Overwatchu możesz sobie dobrze radzić bez opanowania wszystkich podstawowych rzeczy, takich jak ruch, wychylanie, zamiana broni. Możesz zignorować większość rzeczy i nadal radzić sobie wyjątkowo dobrze i być najlepszym graczem; w Valorancie nie możesz.  Poniesiesz porażkę w 100%, jeśli nie będziesz w stanie wykazać się właściwą mechaniką i zrozumieniem gier FPS oraz tym, jak dobrze grać zespołowo po danej stronie.

Zdaje się, że świat gier komputerowych oszalał na punkcie Valoranta. Streamerzy, YouTuberzy, profesjonalni gracze – dosłownie wszyscy o nim mówią i większość dostrzega głównie pozytywy, a gra jest dopiero w fazie testów.

Możemy również zrozumieć dlaczego Valorant jest bardziej zbliżony do Counter-Strike’a, niż Overwatcha. FPS od Riota wymaga o wiele więcej umiejętności, podobnie jak CS, w przeciwieństwie do produkcji Blizzarda.

DołączObserwuj
Więcej z Overwatch