w

Dlaczego gracze Among Us wkurzają się na ludzi oglądających anime? Chodzi o to

Jak może łączyć się Among Us, popularna od jakiegoś czasu gra z anime?


Among Us przez kilka miesięcy swojej “nieaktywności” stał się bardzo specyficzną produkcją. Nie chodzi tutaj w ogóle o sam gameplay, nowe zadania, czy przedmioty kosmetyczne, a ludzi, którzy grają w Amonga.

Dużą część lobby stanowią pokoje, w których ludzie kompletnie nie grają, zamiast tego zwyczajnie rozmawiają. I nie byłoby może w tym nic dziwnego, ani niepokojącego, gdyby nie fakt, że dużą część tych pokoi tworzą ludzie oglądający namiętnie anime.

Gdzie powstaje problem?

Gracze zaczynają prosić InnerSloth o możliwość zgłaszania nie tyle samych graczy, co tworzonych przez nich lobby. Dlaczego? Żeby zagrać, trzeba się najpierw przebić przez coś takiego:

Co tam się konkretnie dzieje? To pokoje, w których ludzie rozmawiają tylko i wyłącznie o anime, ale nawet nie w ten “normalny” sposób. Odgrywane są tam bowiem scenki, typowe RP. Jeżeli ktoś wejdzie tam z nickiem innym, niż związanym z anime, od razu zostaje zbanowany. Co więcej, często poruszane są tam typowe tematy 18+.

I tu pojawia się problem. Ludzie, którzy po prostu chcą pograć mają mocno utrudnione zadanie. Najpierw bowiem muszą znaleźć sensowne lobby, w którym nikt nie odgrywa scenek i nie bawi się w Role Play. Czy InnerSloth coś z tym zrobi? Jeżeli wystarczająco dużo osób zreportuje danych graczy, to tak, w innym przypadku raczej nie ma co liczyć na interwencję deweloperów.