w

Ile osób pobrało Among Us, gdy ten był darmowy w sklepie Epic? Liczba naprawdę robi wrażenie

Epic naprawdę ma możliwości, by podnieść popularność danej gry. Idealnie pokazuje to przykład z Among Us.


Epic Store zbiera różne opinie, wiele mówi się o tym, że brakuje mu podstawowych funkcji, że nadal próbuje wkupić się w łaski graczy darmowymi grami etc. I można wiele narzekać, natomiast żaden inny sklep nie jest w stanie zaproponować takiego Amonga za darmo.

Twórcy Fortnite, czy Unreal Engine dysponują ogromnymi pieniędzmi, które potrafią ocieplić wizerunek. Tak było przykładowo z Nitro, które można było odebrać za darmo na 3 miesiące.

Ile osób pobrało darmowego Amonga?

Among Us normalnie na PC jest płatny, natomiast w ramach promocji Epic Store, można było go odebrać zupełnie za darmo. Okazuje się, że wiele osób skorzystało z takiej możliwości. InnerSloth nie ma problemu z ujawnieniem tych liczb.

Potwierdzono, że łącznie od 27 maja do 3 czerwca grę pobrało 15 milionów osób.

Czy wpłynęło to jakoś znacznie na popularność samego Amonga? 15 milionów to ogromna liczba graczy i co do tego nie ma wątpliwości. Ilość osób na serwerach na pewno się zwiększyła, natomiast oglądalność chociażby na Twitchu nawet nie drgnęła w górę, a wręcz spadła.

Nie wiadomo, ile łącznie graczy ma Among Us i ile osób uruchomiło w ogóle Amonga po odebraniu go. Można się jednak domyślać, że wielu graczy po prostu czeka na lepszy moment produkcji InnerSloth.