w ,

Ile zarabia się na Youtube z Among Us? Valkyrae, popularna streamerka, ujawniła zarobki

Ile można wyciągnąć z Among Us? W Polsce Mandzio udowodnił, że nawet ponad 50 tysięcy złotych. Jak to wygląda za granicą?


Valkyrae to popularna streamerka prowadząca transmisje na YouTube, na którym posiada w sumie 2.6mln subskrypcji. Na jej kanale znajdują się głównie najlepsze klipy z ostatnich gier na streamie, ale łatwo też znaleźć kilka typowych vlogów czy Q&A. Jest to jedna z osób, która wykorzystała popularność Among Us do granic możliwości. Wszystkie jej ostatnie filmy to tak naprawdę jedynie ten tytuł.

Gdy w Polsce trend ten słabnie, za granicą nadal trzyma się naprawdę dobrze.

Ile zarabia się na Among Us?

Ten przykład idealnie pokazuje, jak produkcja InnerSloth zasponsorowała niektórym nie tyle nowe samochody, co całe domy. Youtuberka podczas swojej transmisji przypadkowo ujawniła, ile zarobiła z samych reklam na Youtube w ciągu ostatnich 28 dni.

36 milionów wyświetleń przełożyło się na 172 tysiące dolarów, co i tak jest już spadkiem o 6% względem poprzedniego miesiąca. Po przeliczeniu to około 633 tysięcy złotych. Youtuberzy tworzący dla Polaków wielokrotnie wspominali, że stawki w naszym kraju są bardzo słabe w porównaniu z tymi zagranicznymi. Widząc takie liczby nie trudno zrozumieć, co mieli na myśli.

W Polsce przyjęło się, że milion wyświetleń to mniej więcej tysiąc złotych. To bardzo duże uproszczenie, ale pokazuje doskonale, jak daleko polskiemu youtube do tego zagranicznego.