w

Jak nauczyciele wykorzystują Among Us w szkołach? Uczenie się poprzez granie w praktyce

Nikt nie lubi nudnych lekcji, dlatego niektórzy nauczyciele naprawdę się starają, by urozmaicić swoim uczniom dzień.


To, że w wielu szkołach używa się Minecrafta do nauki nie jest już niczym szczególnym. Co innego Among Us. Okazuje się, że nauczyciele wpadli na pomysł, by wykorzystać produkcję InnerSloth do celów edukacyjnych.

Jakim cudem? Jeden z graczy pokazuje, jak jego nauczyciel zmienił lekcję matematyki w poszukiwanie Impostora.

Among Us jako nauka w szkole

Nauczyciel skorzystał z grafik i zadań dostępnych w Among Us, by stworzyć coś na wzór testu. Należy wykonywać zmienione zadania, zawierające w sobie elementy matematyczne, by dowiedzieć się, kto jest Impostorem.

Wygląda to naprawdę ciekawie i wydaje się, że mogłoby spokojnie zostać przetłumaczone i potraktowane jako szkic również dla nauczycieli w Polsce. Tego typu sprawdzian na pewno zostałby potraktowany nieco łagodniej i może z lepszym nastawianiem uczniów.

Widząc popularność takiego sposobu na naukę, można podejrzewać, że wkrótce powstanie więcej tego typu projektów i być może któryś finalnie przedostanie się również do Polski. Na to jednak nie ma gwarancji. Nie od dziś wiadomo, że w naszym kraju problemy sprawia chociażby postawienie i obsługa serwera Discord, a co dopiero przerobienie całego testu w taki sposób, by pasował do omawianego tematu.