w

Jak wygląda kopia Among Us, która staje się coraz popularniejsza na Steamie? Twórcy się bronią

Było pewne, że Among Us doczeka się w końcu swoich klonów. Pierwsze z nich zaczęły się pojawiać w Chinach, inne właśnie dotarły na Steama.


Chińska wersja Among Us rozwija się swoim tempem i raczej nigdy nie dotrze do Europy. Co innego gra o nazwie „Pretend”, która jest już gotowa i właśnie miała swoją premierę. Na efekty tego nie trzeba było długo czekać – gracze sami zauważyli, że coś tu jest nie tak.

W dyskusji poświęconej Pretend pojawiły się pytania o legalność, cel produkcji czy wiadomość o tym, że twórcy powinni się wstydzić. Dlaczego konkretnie?

Pretend a Among Us

Pretend do złudzenia przypomina koncept Among Us. Przed startem gracze przydzielani są do dwóch ról, jedna wykonuje zadania, druga ma ich zlikwidować. Brzmi znajomo?

Jak najbardziej. Jeżeli ktoś nie powiązał jeszcze uciekania przez wentylację, likwidowania innych graczy i ogólnego sabotowania z Among Us, to tak wygląda grafika Pretend:

Trudno nie zauważyć inspiracji, co podkreślają nawet sami twórcy. Deweloperzy odpowiedzieli na kilka pytań społeczności, zaznaczając, że mają wiele pomysłów i ciekawych rozwiązań, które mają odróżnić Pretend od Among Us.

Jak to się skończy? Zdaniem studia pomysły nie podlegają ochronie praw autorskich, więc produkcja dalej będzie rozwijana.

DołączObserwuj
Więcej z Among Us