w

Jaka jest tak naprawdę fabuła w Among Us? Co chcą osiągnąć crewmaci wykonując zadania?

Fabuła w Among Us nie ma określonej historii, jednak czy możemy się domyślić co członkowie załogi robią na statku?


Among Us nie ma oficjalnej fabuły, która mogłaby wyjaśnić, co członkowie załogi robią na statku kosmicznym i czego próbują dokonać. Ciężko nawet powiedzieć czy postacie są naukowcami, odkrywcami czy kimś innym.

Mimo to, spoglądając na zadania wykonywane przez bohaterów, możemy wywnioskować pewne cele.

Zatem po co członkowie załogi wykonują poszczególne zadania?

Najłatwiejszym do określenia i najbardziej oczywistym z celów wydaje się być konserwacja niektórych elementów na statku. Wnętrze pokładu jest pewnego rodzaju mikroklimatem, o który muszą zadbać członkowie załogi. W związku z tym oczywiste jest czyszczenie filtrów O2, aby nie zabrakło niezbędnego do życia tlenu. Dlaczego są one pełne liści? To nieco trudniejsze pytanie, ale prawdopodobnie możemy je znaleźć przez kosmiczne drzewa, które możemy dostrzec na Polusie.

Skeld to statek kosmiczny używany do podróżowania między kwaterą główną MIRA a bazą badawczą Polus i być może również w inne miejsca. Przestrzeń jest dość zaludniona. Zadanie Align Telescope na Polusie ujawnia statek kosmiczny i sferę Dysona. Załoga prawdopodobnie prowadzi razem zdrowe życie towarzyskie. Oprócz geologii, biologii i górnictwa, pliki członków załogi zawierają kilka odniesień do osobistych informacji na ich temat, jak chociażby daty urodzin.

Interfejs komputerowy widoczny podczas zadania danych procesowych w siedzibie MIRA wyświetla członka załogi biegnącego wzdłuż drzewa, kwiatu i górskiej drogi, co sugeruje nostalgię za cywilizacją na planecie.

Wydaje się, że załoga na pokładzie Skeld została zaatakowana przez obcych zmiennokształtnych w drodze do siedziby MIRA lub bazy badawczej Polus. Nie jest jasne, czy to przez statek kosmiczny impostorzy wdarli się do siedziby MIRA i Polusa, czy też wszystkie lokacje zostały zaatakowane oddzielnie.

Członkowie załogi są niezwykle oddani swojej pracy, co potwierdza fakt, iż wykonują oni swoje zadania nawet z zaświatów. Wydaje się, że poszukują oni i analizują artefakty oraz minerały. Mimo to, część eksperymentów sugeruje, iż są oni zainteresowani również czymś więcej.

Najlepszym wyjaśnieniem ataku impostorów (będących obcymi formami życia) na członków załogi jest włamanie się do starożytnego reliktu “kosmitów” przez astronautów. Biorąc pod uwagę dowody, jakie mamy – artefaktem jest zepsuty kryształ, który należy złożyć z powrotem w zadaniu Assemble Artefact.

Ciężko powiedzieć czy Among Us otrzyma kiedyś oficjalną fabułę. Póki co możemy jej się tylko domyślać na podstawie aktualnych danych i map oraz zmian, które trafią do gry w przyszłości.

DołączObserwuj
Więcej z Among Us