w

Jeżeli planujecie powrót do Among Us, to nie zdziwcie się, jak często będziecie banowani

Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, co zmieniło się w Amongu od momentu, gdy ten stracił na popularności.


Koło komunikacji, dodatkowe czapki, system kont oraz nowa mapa to nie wszystko, czego trzeba się spodziewać. Jest też kilka innych, już bardziej negatywnych zjawisk, o których należałoby wspomnieć. Do nich należy między innymi częste wyrzucanie z lobby.

Jaki jest tego powód? Jest ich przynajmniej kilka. Among nadal robi za aplikację randkową, więc jeżeli wejdziecie do lobby i nie będziecie chcieli podzielić się swoim kontem Instagram czy Facebook, by przesyłać sobie tam roznegliżowane zdjęcia, to najprawdopodobniej zostaniecie wyrzuceni.

Jakie jeszcze są powody?

W Among Us zaczęto stosować różne oznaczenia kont, które mają sygnalizować przywiązanie do konkretnej grupy lub określony sposób gry. Przykładowo konta z “deku” w nicku oznaczają odgrywanie ról.

Gracze wcielają się w postacie i odgrywają je podczas zwykłego meczu. Jeżeli nie macie “deku” w nicku, a wejdziecie do lobby pełnego takich kont, to niemal natychmiast zostaniecie z niego wyrzuceni.

Podobnych oznaczeń jest cała masa i trudno je nawet wszystkie spamiętać. Warto natomiast wiedzieć, że obecnie wyrzuca się wiele osób właśnie ze względu na brak przynależności do jakiejś grupy graczy.

Na ten moment deweloperzy nie są w stanie nic z tym zrobić, więc zdecydowanie najlepszym sposobem na granie jest zwyczajnie dobieranie sobie znajomych i spędzanie czasu właśnie z nimi. W innym wypadku powrót może być naprawdę trudny i tym bardziej zniechęcić do gry.