w

O której godzinie nowa mapa w Among Us i cała aktualizacja? Czego się spodziewać?

Już dzisiaj do Among Us zostanie wprowadzona nowa mapa.


Po wielu miesiącach oczekiwania do Among Us w końcu zostanie wprowadzona nowa lokacja. The Airship pojawi się wraz z kilkoma innymi nowościami. Najważniejszą funkcją obok mapy będą oczywiście konta i cały system zbudowany wokół nich.

Oprócz tego można się spodziewać także nowych przedmiotów kosmetycznych. Tak samo tych darmowych, jak i całkowicie kupnych.

Kiedy nowa aktualizacja i co w niej będzie?

@Aktualizacja artykułu. InnerSloth oficjalnie potwierdziło, że nowa mapa pojawi się o godzinie 20:00 czasu polskiego.

InnerSloth nie podało oficjalnej godziny aktualizacji, natomiast w sieci można znaleźć kilka typów. Pierwszy mówił o godzinie 9:00 czasu polskiego, ale oczywiście to się nie sprawdziło. Wszyscy celują więc w godziny wieczorne. W wielu miejscach podawana jest godzina “po 18:00”, natomiast nie jest to nic szczególnie potwierdzonego.

Po zalogowaniu się od razu zyskacie dostęp do darmowych przedmiotów w postaci 13 nakryć głowy. Są to między innymi:

Oczywiście pojawi się też nowa mapa, ale o niej wszyscy praktycznie już wszyscy wiedzą, także można przejść do nowego DLC – płatnego pakietu przedmiotów kosmetycznych. Ten zawiera 3 nowe skórki, 13 nowych czapek i 1 animację likwidacji.

Dwa górne rzędy to oczywiście nakrycia głowy. Trzy postacie na dole przedstawiają nadchodzące skórki. Animacja likwidacji również została udostępniona i wygląda ona następująco:

Konta w Among Us

Głównym zadaniem kont ma być możliwość reportowania innych graczy. Powodów będzie kilka, a są to między innymi:

  • Niestosowna nazwa
  • Niepoprawne zachowanie na czacie
  • Cheatowanie
  • Obrażanie, wyzywanie

Zgłoszenia mają być przeglądane przez ludzi, a nie boty. W związku z tym trzeba będzie załączyć “dowód”. Konto będzie musiał stworzyć każdy, kto chce rozmawiać na czacie. Jeżeli chodzi o nicki – nie będą one przypisane do jednej osoby.

Oznacza to tyle, że wiele osób może mieć ten sam nick. Nie wiadomo jeszcze, jak dokładnie InnerSloth to rozwiąże, natomiast na ten moment nie ma potrzeby zaklepywania swoich nicków, z resztą nie ma takiej opcji.

Osoby poniżej 13 roku życia będą musiały dostarczyć InnerSloth zgodę od rodziców na założenie konta. Wiadomo, że średnio to będzie działać i ludzie ustawiają sobie zwyczajnie wiek powyżej 13 lat, ale oficjalnie potrzebna będzie zgoda. Bez niej gracze będą mogli skorzystać z funkcji gościa – oznacza to tyle, że ich funkcje zostaną ograniczone do szybkiego czatu.

Jeżeli nie ustawicie sobie żadnego nicku, to otrzymacie losową nazwę. Tę będzie można później zmienić zupełnie za darmo i z pierwszych informacji – bez limitu.