w

Skąd gracze Among Us mają przedmioty z Minecrafta i specjalne wersje mapy?

Na różnego rodzaju streamach i filmach na Youtube często widać różne wersje znanych map. O co chodzi?


InnerSloth samo niedawno przyznało, że będzie unowocześniać styl graficzny tak samo postaci, jak i map. Gracze nie zamierzają jednak na to czekać i sami tworzą różne wersje znanych i lubianych lokacji.

Bardzo dużą popularnością cieszą się mapy przykładowo stylizowane na Minecrafta, a to głównie dzięki zasługom streamerów i youtuberów, którzy w ten sposób mogą zachęcić potencjalnego widza do swojego kontentu. W końcu grają w Among Us na mapie z Minecrafta – coś idealnego na tytuł.

Jak to się robi i czy warto?

Wszystkie tego typu zmiany są modyfikacjami podstawowej wersji Among Us. Można to zrobić tak samo na PC, jak i na urządzeniach mobilnych. Polega to po prostu na podmianie tekstur mapy bądź przedmiotów kosmetycznych lub zwyczajnie nałożeniu zupełnie nowych.

Dzięki temu gracze mogą mieć na mapie tak naprawdę wszystko, co tylko by chcieli – od kamiennych ścieżek do skrzynek wprost z Minecrafta.

Czy wpływa to w jakiś sposób na rozgrywkę? Zupełnie nie, inni gracze, którzy nie mają podmienionych tekstów, widzą zwyczajną, oryginalną mapę. Jest to jedynie efekt wizualny. Większość modów jest bardzo niedopracowana, ale zdarzają się i takie, które zmieniają wszystko – nie tylko skiny, mapę, ale także zadania.

Jak to zrobić i czy w ogóle opłaca się w to bawić? Pobranie tego jest stosunkowo proste, ale zawsze wiąże się z jakimś ryzykiem. Nigdy nie wiadomo, co będzie w pliku, który promuje youtuber czy streamer. Ten konkretny mod to „MINECRAFT X AMONG US BY: Infinity Game”. Nie jest to on jakiś szczególnie nowy, więc łatwo go znaleźć w Google.

Czy warto? Jak pisaliśmy, to tylko efekt wizualny, fajny przez chwilę, natomiast z czasem może wręcz przeszkadzać. Z reguły te tekstury nie są niesamowicie dopracowane i po czasie dostrzega się coraz więcej niedociągnięć.

DołączObserwuj
Więcej z Among Us