w

To koniec Among Us? Spadek o ponad 70% mówi sam za siebie, ratunkiem może być nowa mapa

Among Us prawdopodobnie przejdzie w stan spoczynku, przynajmniej jeżeli chodzi o Youtube i Twitcha.


W ciągu ostatnich 180 dni Among Us stracił ponad 73% swojej oglądalności. Spadki są bardzo duże, a całość przypomina sytuację Fall Guys. Również w Polsce coraz mniej osób nagrywa i streamuje produkcję InnerSloth.

Takie spadki to nic dobrego, nawet jeżeli mówimy o grze znajdującej się nadal w TOP 50 Twitcha. To, jak obecnie widzowie podchodzą do tego tytułu mówi chociażby ankieta Nexe.

Among Us po prostu się znudził?

Nexe, jeden z najpopularniejszych polskich youtuberów (ponad 800 tysięcy subskrypcji) uruchomił na swoim kanale ankietę, w ramach której spytał widzów o to, czy nadal ma nagrywać Among Us. W ankiecie wzięło udział ponad 25 tysięcy osób, które jednoznacznie powiedziały, że wolą coś innego.

Oczywiście Nexe nie jest jedynym youtuberem, który nagrywał Among Us. Podobne komentarze, jak pod tą ankietą widać jednak praktycznie wszędzie. W Polsce produkcja innerSloth zwyczajnie zaczyna się ludziom nudzić, co widać po statystykach oglądalności.

Szansą na powrót może być oczywiście nowa mapa, nie wiadomo jednak kompletnie, kiedy ona się pojawi. Znając InnerSloth, to można bardziej operować latami, niżeli tygodniami czy miesiącami.

Póki co Among wyląduje u wielu twórców na “półce”. Być może produkcja wróci do łask, ale musi wprowadzić coś więcej, niżeli wsparcie dla 15 osób czy nowe lobby. Osiągnięcia będą już jakimś powiewem świeżości, tak samo, jak nowe role, ale wydaje się, że wszyscy czekają już tylko na nowe mapy.