w

Twórcy Among Us ujawniają, jak wyglądał pierwszy szkic Crewmatów i mapy MIRA HQ

Deweloperzy Among Us postanowili przypomnieć sobie i pokazać wszystkim graczom, jak wyglądały początkowe etapy prac nad Amongiem.


Mało kto wie, ale MIRA HQ kiedyś była płatną mapą, podobnie z resztą, jak Polus. Dopiero po jakimś czasie twórcy uznali, że taki model biznesowy nie ma większego sensu i postanowili udostępnić wszystko za darmo.

Oczywiście działo się to w czasach, gdy Among nie był jakoś specjalnie popularny. Prowadziło to do tego, że bardzo mało osób decydowało się wydać 4 dolary, by tylko pograć na nowej lokacji.

Pierwszy szkic MIRA HQ

InnerSloth już kiedyś pokazywało swoje początkowe prace nad postaciami. Najwyraźniej wtedy nie pokazano wszystkiego, ewentualnie były to już szkice po konsultacjach w zespole. Skąd takie wnioski? Twórcy umieścili w swoich mediach społecznościowych zdjęcie pierwszego szkicu MIRA HQ.

Gracze szybko zauważyli, że oprócz szkicu mapy, na tablicy znajduje się też postać, która prawdopodobnie miała być Crewmatem. Wygląda na tyle słodko, że praktycznie od razu pojawiła się propozycja, by dodać specjalnego skina wyglądającego jak postać na tablicy, by uczcić pierwsze etapy powstawania Among Us. Niestety InnerSloth nie odpowiedziało na ten pomysł, ale widząc, jak bardzo jest popularny istnieje duża szansa, że kiedyś coś takiego się pojawi.

W społeczności powstała inicjatywa, by gracze mogli zapłacić 3-4 dolary i zobaczyć dopracowane szkice. Deweloperzy odpowiedzieli, że nie bez powodu porzucono niektóre pomysły.