w

Gracze niezadowoleni z cen przedmiotów w Apex Legends!

Mamy pierwszy zgrzyt wśród społeczności. Poszło o ceny przedmiotów.


Trudno to nazwać kryzysem, ale na pewno duża część społeczności wczoraj odczuła spory niesmak. Chodzi o ceny przedmiotów. Nie, nie o ich wysokość, a sposób ich skonstruowania. O co chodzi?

Pierwszy cenowy zgrzyt

Skoro nie chodzi o wysokość ceny, to o co? Żeby zrozumieć kontrowersje, najpierw trzeba zerknąć na sklep. Mamy tam skórkę do broni za 1100 monet Apex.

Natomiast w zakładce z kupnem monet mamy możliwość zakupu albo tysiąca, albo od razu dwóch tysięcy monet.

Żeby kupić skórkę do broni musimy wydać 80 złotych. Wystarczyłaby zmiana ceny o 100, żeby tego samego skina mieć za 40 złotych.

To nie koniec

Zabawnie robi się, gdy kupimy już 2 tysiące monet z bonusem 150 za 80 złotych i kupimy skórkę. Okazuje się wtedy, że do kolejnego przedmiotu brakuje nam… 50 monet. Czyli ponownie trzeba wydać 40 złotych, żeby mieć 950 monet po wydaniu ich na przedmiot za 1100.

  • Chcecie kupić coś za 1100 monet
  • Kupujecie 2150 monet za 80 złotych
  • Wydajecie je na przedmiot za 1100 monet
  • Zostaje Wam 1050 monet
  • Musicie kupić znowu monety za 40 złotych

Gracze zaznaczają, że rozumieją, jak działa rynek i dlaczego Apex jest Free2Play, natomiast ta sytuacja zasiała pewne ziarno niepewności wśród społeczności. Jak będzie dalej i czy Respawn wycofa się z cen 1100, lub zmieni ilość kupowanych monet, tego dowiemy się zapewne wkrótce.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Apex Legends