w

Ile osób gra w Apex Legends w 2023 roku? Statystyki są naprawdę zaskakujące

Reklama

Czy Apex Legends jest obecnie martwą grą? Co mówią deweloperzy i jak wyglądają statystyki?


Głośna premiera Apex Legends odbyła się 4 lutego 2019 roku. Początkowo gra wzbudzała ogromne zainteresowanie, szczególnie że tytuły z gatunku battle royale przeżywały swój rozkwit. Sporo osób zastanawiało się, czy produkcja będzie solidną konkurencją dla Fortnite lub PUBG: Battlegrounds.

Minęło parę lat i niektórzy gracze kompletnie zapomnieli o tytule od firmy Respawn Entertainment. Czy to oznacza, że Apex umarł i nikt już w niego nie gra? Statystyki mogą zaskoczyć.

Czy Apex Legends cieszy się popularnością?

Reklama

Mimo że Apex nigdy nie był szczególnie popularny w Polsce, to za granicą cieszy się sporym uznaniem.

Początkowy sukces gry był zaskoczeniem dla deweloperów z Respawn Entertainment, którzy nie spodziewali się, że ich wejście do gatunku battle royale będzie tak udane.

Reklama

Pomimo nieśmiałych oczekiwań twórców liczba graczy Apex Legends osiągnęła 1 milion w ciągu pierwszych 24 godzin od premiery. Pod koniec pierwszego tygodnia liczba ta dobiła do 25 milionów, a następnie 50 milionów w pierwszym miesiącu.

Pomimo ponad 3 lat obecności na rynku tytuł wciąż przyciąga nowych graczy. W 2022 oszacowano, że w grę zagrało około 130 milionów osób od momentu jej wydania. Dziś ta liczba jest znacznie wyższa.

W 2023 roku liczba aktywnych graczy Apex Legends wyniesie średnio 18 milionów miesięcznie. EA potwierdziło to w rozmowie telefonicznej dotyczącej wyników finansowych za 1. kwartał roku obrotowego 2024, która odbyła się 1 sierpnia 2023 roku.

Średnia liczba jednoczesnych graczy w sierpniu 2023 roku wyniosła 166 000 tylko na platformie Steam. Biorąc pod uwagę, że wiele osób korzysta z konsoli, Switcha i PC za pośrednictwem aplikacji EA, ogólna liczba graczy będzie prawdopodobnie wynosić średnio ponad 500 000.

Reklama

Steam jest jedyną platformą, która ujawnia dokładne statystyki liczby graczy dostępne za pośrednictwem ich API. Inne platformy, takie jak Xbox, PlayStation, Origin czy Nintendo Switch nie ujawniają liczby graczy.

Gra Apex Legends zadebiutowała na platformie Steam w listopadzie 2020 roku i od tego czasu z każdym kolejnym sezonem biła kolejne rekordy.

Po tym wszystkim można stwierdzić, że tytuł od Respawn Entertainment nie jest martwy, a sami deweloperzy są zadowoleni z jego osiągnięć. Dla Polaków te statystyki mogą być nieco dziwne, ponieważ tutaj gra nigdy nie była szczególnie popularna. Za granicą natomiast społeczność prężnie się rozwija zarówno jeśli chodzi o fanów grających na PC, jak i tych, którzy wolą konsole.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Apex Legends