w

Respawn odpowiada w kwestii błędu Valkirii i Revenanta w Apex Legends – “Poprawka jest blisko.”

Bug Valkirii i Revenanta uniemożliwiający dalszą grę w końcu zostanie naprawiony przez Respawn.


Valkyrie i Revenant, czyli duo które w teorii może sporo namieszać, cierpiało na poważny bug związany z ich umiejętnościami specjalnymi. Powodował on, że animacja postaci podczas korzystania z ulta bohaterki blokowała się w momencie, w którym znikał totem Syntetycznego Koszmaru. W efekcie wszyscy spadali z powrotem na ziemię i nie mogli się bronić przed przeciwnikiem, co najczęściej kończyło się śmiercią.

Błąd istniał na dobrą sprawę od momentu wydania pierwszej z wymienionych postaci (czyli w 4 maja tego roku), ale jak do tej pory nic z nim nie robiono. Teraz w końcu się to zmieni.

Jaki jest komunikat studia?

Jeden z deweloperów gry odpowiedział na wpis na Reddicie użytkownika Brazenjasobian który udostępnił klip pokazujący ten właśnie błąd.

Aarol L, znany też jako Respawn Exgeniar dodał bardzo wymowny komentarz podsumowujący całą sytuację:

O ile dobrze pamiętam, to poprawka niedługo się pojawi.

Pomimo, że nie jest to oficjalny wpis z konta samego studia można założyć, że twórcy są świadomi błędu i przygotowali już odpowiednie poprawki. Teraz tylko pozostaje czekać na ich wprowadzenie. Zakładając, że pojawią się one w najbliższym patchu, należy się ich spodziewać już w tym tygodniu.