w

5 największych funkcji, którymi będzie można cieszyć się w Battlefieldzie 2042

Battlefield 2042 jest hitem 2021 roku, a jeszcze nie miał premiery. Dlaczego tyle się o nim mówi?


9 czerwca 2021 roku Electronic Arts postanowiło ujawnić nadchodzącego Battlefielda 2042. Tytuł jest już od dłuższego czasu wyczekiwany przez fanów tej serii, zatem nie dziwi fakt, że od momentu publikacji zwiastuna mówi się o nim tak często.

Społeczność graczy ekscytują jednak niektóre funkcje, które zapowiedzieli już deweloperzy. To kolejny z powodów, dla którego BF 2042 jest aż tak wyczekiwaną produkcją.

Jakie funkcje w Battlefieldzie 2042 zachwycają graczy?

Poniżej można zapoznać się z niektórymi interesującymi funkcjami, które zaproponują deweloperzy w Battlefieldzie 2042:

Lobby dla 128 graczy

O poczekalniach, które mają pomieścić 128 graczy, można było usłyszeć już w pewnych przeciekach. Te okazały się być prawdą i rzeczywiście mecze będą rozgrywane na dużych mapach, co już wydaje się być naprawdę imponujące. W chwili obecnej społeczność przywykła do (i tak dużych) poczekalni, które mieszczą około 64 użytkowników.

Mapy

Electronic Arts Dice nieustannie wprowadza na rynek największe mapy, jakie kiedykolwiek mogliśmy zobaczyć w Battlefieldzie. Te, które zobaczymy w części 2042 będą niewyobrażalnie większe, w porównaniu do tych, które znajdowały się w dotychczasowo wydanych produkcjach. Poniżej można zobaczyć pewne porównanie, które idealnie obrazuje skalę:

Zmiany środowiskowe

Mapy są ogromne, lecz mimo to w niektórych meczach, będzie można zaobserwować zmiany pogodowe. Czasami miejsce będą miały burze piaskowe czy pioruny, a to doda rozgrywce niezapomnianego klimatu. Co więcej będą one mogły siać spustoszenie na mapie i w rzeczywisty sposób wpływać na rozgrywkę oraz bezpieczeństwo graczy.

Wymienne dodatki do broni

Ten interaktywny system, nazwany “Menu Plus”, ma pozwolić graczom na ciągła możliwość zmieniany dodatków do broni. W ten sposób będzie istniała możliwość na zmianę lunety, kiedy gracz przeniesie się na wieżowiec lub gdy zejdzie na poziome bezpośrednie pole walki.

Aby odnieść sukces na polu bitwy, każdy Specjalista będzie musiał wykorzystać cały swój arsenał, od potężnej broni, aż po przydatne gadżety i szeroką gamę pojazdów. Battlefield 2042 wprowadza nowy poziom możliwości gracza, dając mu dostęp do modyfikacji broni i narzędzi, których potrzebuje w dowolnym momencie meczu. – tłumaczą deweloperzy

Pistolet linowy

Halo Infinite nie będzie jedyną produkcją wydaną w tym roku, która będzie posiadała hak do wspinaczki, ponieważ również Battlefield 2042 będzie oferował takie narzędzie. Konkretnie mowa o pistolecie linowym, który będzie pozwalał na zwariowane wspinaczki po budynkach i nie tylko. Wydaje się to być całkiem ciekawą alternatywą, zwłaszcza dla snajperów.

Deweloperzy prawdopodobnie już w lipcu ogłoszą więcej szczegółów na temat Battlefielda 2042. Wśród nich z pewnością znajdą się kolejne wzmianki na temat funkcji w grze.