w

Battlefield 2042: Szczegóły na temat wszystkich map i trybów, jakie pojawią się w grze

Battlefield 2042 już za kilka miesięcy. Deweloperzy przedstawili graczom pierwsze szczegóły.


Electronic Arts postanowiło wreszcie przedstawić graczom pierwsze szczegóły na temat Battlefielda 2042. W związku z tym wiadomo, czego można spodziewać się po kolejnej produkcji z tej serii.

Już teraz wiadomo, że gracz będzie miał przed sobą mnóstwo przeróżnych opcji, mimo że tytuł po premierze będzie oferował tylko trzy tryby rozgrywki.

Lista wszystkich map i trybów w Battlefield 2042

All Out Warfare: Conquest

Pierwszym potwierdzonym trybem w nadchodzącej odsłonie Battlefielda jest nic innego jak “Podbój”. Ten typ rozgrywki jest zdecydowanie jednym z najbardziej lubianych przez graczy i zwłaszcza w starszych fanach może budzić pewną melancholię, ponieważ został wprowadzony już dwie dekady temu.

Rozgrywka polega na drużynowej dominacji nad poszczególnymi punktami kontrolnymi. Te zwykle są rozrzucone daleko od siebie, jednocześnie zmuszają graczy do skoncentrowania swoich sił w wielu miejscach naraz.

All Out Warfare: Breakthrough

W tym trybie gracze są podzieleni na zespół broniący i atakujący. Drugi z nich ma za zadanie przejmować kolejne strefy, które są oczywiście osłaniane przez pierwszą z wymienionych drużyn. Kluczem do zwycięstwa jest przepchnięcie się przez linię obrony i zdobycie kilku określonych stref lub z drugiej strony powstrzymanie ofensywy przeciwników i utrzymanie kontroli nad mapą.

Hazard Zone

Tryb ten ma oferować bardziej konkurencyjne podejście do wybuchowej formuły rozgrywki. Będzie to zupełnie coś nowego, opartego o grę zespołową. Ma zapewniać bardziej zmodernizowane doświadczenia w przeciwieństwie do powracających trybów z All Out Warfare. Więcej szczegółów na jego temat poznamy prawdopodobnie bliżej premiery gry.

Trzeci, tajemniczy tryb gry

Electronic Arts ma dla graczy pewną niespodziankę, którą ma być trzeci tryb gry. W chwili obecnej brakuje informacji na ten temat, lecz jest on opisywany, jako “list miłosny” dla długoletnich graczy Battlefielda. Trudno powiedzieć, co ukrywa się pod tym określeniem, jednak być może zostanie to ujawnione podczas wydarzenia EA Play Live 22 lipca.

Mapy w Battlefield 2042

Battlefield 2042 po premierze będzie zawierał przynajmniej siedem nowych map, które mogą zostać wykorzystane w Hazard Zone lub trzecim, tajemniczym trybie.

Kaleidoscope

Słoneczna mapa, osadzona w Korei Południowej. Lokalizacja jest usiana wysokimi wieżowcami wokół wąskiego jeziora, które przebija się przez samo centrum. Typowo dla Battlefielda, gracze mogą wspinać się na te ogromne budynki, a także znajdować różne pojazdy, które czekają po obu stronach wody. Należy być jednak czujnym, ponieważ w każdym momencie miejsce to może ogarnąć… niszczycielskie tornado.

Manifest

Manifest jest zdecydowanie jedną z najmroczniejszych map w grze. Akcja będzie toczyć się na wyspie Brani w Sinagpurze, pod osłoną nocy, w świetle księżyca. Brzmi to naprawdę interesująco, zwłaszcza że ogromne dźwigi będą podnosić i przenosić kontenery po mapie, gdyż ich składowisko będzie położone w centralnym miejscu mapy.

Orbital

Mapa została zbudowana wokół miejsca startu rakiety w Gujanie Francuskiej. Zespoły będą walczyć o kontrolę nad nią, lecz sprawy mogą potoczyć się na kilka różnych sposobów, ponieważ rakieta albo bezpiecznie wystartuje, albo zasieje spore zamieszanie na mapie.

Discarded

Mapa jest osadzona w Indiach, gdzie walka będzie dotyczyć się o zabezpieczenie zasobów nuklearnych. Lokacja znajduje się w pobliżu linii brzegowej, gdzie przez lata porzucano i złomowano przeróżne statki. Jeden z nich nosi nazwę Colossus, a pod jego pokładem będzie można znaleźć łódź podwodną. W związku z tym można spodziewać się walk zarówno na powierzchni, jak i pod wodą.

Renewal

Renewal jest zdecydowanie jedną z najbardziej unikalnych pod kątem wizualnym map w grze. Znajduje się na egipskiej pustyni i jest podzielona przez masywną ścianę na pół. Po jednej stronie można znaleźć bujną roślinność, natomiast po drugiej suchy i jałowy krajobraz.

Hourglass

Mapa ta ma być jedną z większych w Battlefield 2042. Jest opisywana jako “miasto zagubione w piasku”, zatem można się spodziewać, że gracze będą pokonywali przeróżne obszary. Ciekawostką jest fakt, że w tle będzie można dostrzec pejzaż Kataru, choć pod warunkiem, że na daną chwilę problemu nie będzie stanowić burza piaskowa.

Breakaway

Mniej istotnym elementem All Out Warfare jest Breakaway, czyli arktyczne pole walki, położone na zaśnieżonym zboczu góry. To największa pojedyncza mapa w grze, na której gracze będą mieli okazję powalczyć na wszystkich poziomach wzniesień.