w

Wyciek informacji na temat Battlefield 6: data premiery, tryby gry, ustawienia i więcej

Wyciekło mnóstwo informacji i plotek na temat Battlefield 6. Obejmują datę premiery, tryby gry, ustawienia i więcej.


Battlefield jest zdecydowanie jednym z najpopularniejszych i jednocześnie najstarszych FPS-ów na rynku. Seria ma całe mnóstwo oddanych fanów, którzy tylko oczekują kolejnych przecieków i plotek na temat szóstego wydania tej produkcji.

Co nieco wiadomo już na temat ustawień gry, różnych trybów, a nawet daty premiery nadchodzącego tytułu od EA.

Co należy wiedzieć o Battlefield 6?

Data premiery gry

W chwili obecnej nie ma oficjalnej daty premiery Battlefielda 6. Mimo to w rozmowie z inwestorami dyrektor generalny Electronic Arts potwierdził, że gra zostanie ujawniona wiosną, natomiast sam tytuł ma trafić na sklepowe półki w okresie świątecznym 2021 roku. W związku z tym wygląda na to, że już całkiem niedługo deweloperzy powinni opublikować więcej konkretów na temat szóstego wydania serii.

Od czasów BF 3 wszystkie tytuły były wydawane w październiku lub listopadzie, zatem można zakładać, że EA będzie trzymać się tej reguły również w bieżącym roku.

Wycieki na temat Battlefielda 6 i najświeższe informacje

EA opóźnia wydanie Need for Speed, aby skierować swoje siły na produkcję BF 6. Podjęto tę decyzję, aby mieć pewność, że tytuł rzeczywiście zostanie wydany do końca bieżącego roku i nie będą konieczne żadne opóźnienia.

Gdzie będzie toczyć się akcja gry?

Póki co Electronic Arts nie poinformowało, gdzie będą rozgrywać się wydarzenia z szóstej części gry. Cały tytuł jest w chwili obecnej owiany ogromną tajemnicą, jednak pojawiły się pewne spekulacje, według których akcja będzie toczyć się w przyszłości. Są one spowodowane faktem, że poprzednie dwie części zostały osadzone w przeszłości, a ponadto na Reddicie opublikowano interesujący wyciek, który ujawnił, że gra będzie oparta na ustawieniach WW3.

Tom Henderson, czyli znawca branży, zasugerował już, że gra może być miękkim restartem trójki, gdyż DICE pragnie wrócić do nowoczesnego otoczenia i pozostawić za sobą I i II wojnę światową.

Mapy i tryby w Battlefield 6

Nadal nie ma pewności wobec map i trybów gry. W sierpniu 2020 Henderson ujawnił, że fani mogą spodziewać się map zaprojektowanych w taki sposób, że będzie możliwość pomieszczenia więcej, niż 128 graczy na mecz. Ten przeciek okazał się trafny po oświadczeniu dyrektora generalnego EA, Andrewa Wilsona, w niedawnej rozmowie o zarobkach: „[Battlefield 6] przyniesie ogromne, wciągające bitwy z większą liczbą graczy, niż kiedykolwiek wcześniej”.

Śmiało można przewidzieć, że w Battlefield dostępne będą rozległe mapy, które przesuną granice tego, czego gracze oczekują po FPS-ach.

Platformy, na których zostanie wydane Battlefield 6

W jednym z oświadczeń dla GameSpot Electronic Arts poinformowało, że zamierza w pełni wykorzystać nowy sprzęt i “kieruje się na nowe innowacje, które będą możliwe dzięki platformom nowej generacji“. W związku z tymi słowami można przewidzieć, że gra zostanie wydana na PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz oczywiście PC.

Warto również dodać, że powszechnie krążą pewne plotki, według których wersja na PS4 i Xbox One jest tworzona przez osobne studio, lecz nie ma pewności, ile w tym doniesieniu jest prawdy.

Battlefield 6 Battle Royale

W chwili obecnej ogromną popularnością cieszą się tytuły Battle Royale. Duży sukces w tej kwestii osiągnęła bezpośrednia konkurencja BF-a, a mowa oczywiście o Call of Duty: Warzone. W związku z tym nie byłoby zaskoczeniem, gdyby DICE planowało stworzenie takiej produkcji. Według Hendersona deweloperzy rozważali ten pomysł, jednak nie ma pewności czy postanowili go odrzucić, czy też go poparli.

Prawdopodobnie początkowo tytuł miał zostać wydany w 2020 roku, lecz według deweloperów baza ówczesnych konsol nie mogła równać się z potencjałem tytułu. Tak czy inaczej, wydaje się, że Battlefield 6 będzie bardzo ambitną produkcją, która zachwyci swoją społeczność.