w

Brawl Stars nie działa przez darmowego Edgara. Łączenie z serwerem, kiedy będzie dzialać?

Brawl Stars zgodnie z przewidywaniami ma problemy z działaniem.


Od dzisiaj każdy gracz Brawl Stars może odebrać darmowego zadymiarza. Problem w tym, że tylko w teorii. Od kilku godzin występują problemy z serwerami. W efekcie część już dostała się do gry, inni utknęli na ekranie wczytywania.

Czy kogoś to dziwi? Raczej nie. Niektórzy czekają od kilku dobrych godzin, by finalnie rezygnować z próbowania zalogowania się.

Kiedy Brawl Stars będzie działać?

Wygląda na to, że problemy techniczne są naprawdę duże. Jest to efekt ciągłego łączenia się z serwerem przez kilka milionów osób. Czegoś takiego nie da się po prostu naprawić. Trzeba czekać, aż część osób “da sobie spokój”. W tym momencie Supercell niewiele może zrobić.

Komunikaty błędów są bardzo różne w zależności od tego, czy gracie na iOS, czy Androidzie. Cechą wspólną jest główny ekran “łączenie z serwerem”. Po jakimś czasie wyświetla się błąd systemowy.

Niektórym udało się zalogować i mogą normalnie grać. Inni korzystają z modyfikacji, która umożliwia grę na prywatnych serwerach, gdzie Edgar dostępny jest już od kilku dni. Czy warto pobierać te wersje? Jeżeli nie mamy doświadczenia z tego typu rzeczami, to zdecydowanie nie. Głównie dlatego, że często pobieranie odbywa się za sprawą zewnętrznych aplikacji, które potrafią zainstalować po kilkadziesiąt różnych aplikacji na telefonie.

Najlepsze rozwiązanie? Po prostu poczekać. Supercell prawdopodobnie uruchamia kolejne serwery i będzie kolejkował graczy. Skoro od kilku godzin większość nie może się zalogować, to nie jest to na pewno kwestia kilku minut.