w

Brawl Stars w 2021 roku umrze? Każda gra chciałaby tak umierać, jak produkcja Supercella

Brawl Stars zaliczyło w 2020 roku mocny spadek graczy. Było to widać gołym okiem. Jak jest teraz?


Zainteresowanie Brawl Stars bardzo spadło na przestrzeni 2020 roku. Jak pokazują trendy Google, produkcja Supercella tak naprawdę traciła od lipca, notując najmniejsze zainteresowanie od swojego wyjścia.

Oczywiście trendy Google nie są oficjalnymi informacjami od Supercella i nie można na ich podstawie wyciągać wniosków odnośnie ilości osób na serwerach, ale dobrze pokazują zainteresowanie, jakie budzi dana produkcja.

Jak wygląda Brawl Stars w 2021 roku?

Okazuje się, że naprawdę nieźle. BS odbił się od swojej najgorszej pozycji i bardzo dużo zyskał, przeganiając między innymi League of Legends.

To spore osiągnięcie, bo jednak Brawl posiada oglądalność głównie Youtube, natomiast League of Legends i na Youtube, ale też i na Twitchu. Kategorię Brawl Stars na TTV ogląda średnio około 1000-1500 osób.

Supercell może być zadowolony ze swoich ostatnich decyzji. Po gorszym okresie wszystko wskazuje na to, że pojawi się ten nieco lepszy. Oczywiście duży wpływ na to miała darmowa postać, która zapewne jest głównym powodem skoku popularności.

Nic natomiast nie stoi na przeszkodzie, by organizować tego typu wydarzenia z darmowymi Brawlerami częściej. Widać, że rozdawanie postaci czy przedmiotów kosmetycznych zawsze będzie budziło zainteresowanie.