w

Dlaczego w tej ofercie Brawl Stars można było odebrać dokładnie 168 monet? To nie przypadek

Okazuje się, że pewna liczba, jaka pojawiła się niedawno w Brawl Stars wcale nie została używa przypadkowo.


Niedawno gracze Brawl Stars mogli odebrać darmową odznakę i monety, wszystko to w ramach Chińskiego Nowego Roku. Mało kto jednak zastanawiał się bardziej nad tą konkretną ofertą.

Dlaczego widnieje tutaj liczba 168, skoro Supercell praktycznie zawsze próbuje zaokrąglać wszystkie liczby? Odpowiedz może być zaskakująca.

Skąd to 168?

Graczy na tyle to zainteresowało, że zaczęli tworzyć różnego rodzaju teorie. Wpisanie “168” w Google może co najwyżej powiedzieć, jaki rozkład ma dzisiaj linia autobusowa 168 w jakimś mieście. Dlatego społeczność zwróciła się bezpośrednio do twórców.

Okazuje się, że ta liczba nie została wybrana przypadkowo. Wprost nawiązuje do Chińskiego Nowego Roku, głównie dlatego, że oznacza po prostu szczęście.

Można to spokojnie uznać jako kolejny easter egg, jaki trafił do Brawl Stars. Sama liczba jest uważana za szczęśliwą przez jej fonetykę.

“Liczba 168 ma szczęście ze względu na zdanie, które fonetycznie brzmi podobnie jak w kantońskim. Brzmi podobnie do „jednej ścieżki do dobrobytu”: 1 to „jeden”, 6 to „ścieżka”, a 8 brzmi jak „dobrobyt / szczęście”. Dlatego w kasynach, na tablicach rejestracyjnych etc. w Chinach zazwyczaj widuje się numer 168. Ludzie chcą trzymać te liczby blisko siebie, ponieważ wierzą, że przyniesie im to szczęście i dobrobyt.”

Dla samej rozgrywki nie ma to absolutnie żadnego znaczenia. Potwierdza natomiast, że Supercell jest w stanie zawrzeć jakieś ciekawostki i sekrety praktycznie wszędzie.