w

Jak organizatorzy jednego z turniejów CSGO zakpili z Valve i zmiany, jaka zaszła na Dust 2

Organizatorzy turnieju CS:GO “WePlay” śmieją się z decyzji Valve na Duście 2. Zabawili się w Tetrisa?


W ostatnim czasie wśród społeczności Counter-Strike’a: Global Offensive dużo wspomina się o zmianie, jakiej deweloperzy Valve dokonali na Duście 2.

Od momentu wprowadzenia jednej z ostatnich aktualizacji, spawn TT ma utrudniony dostęp do drzwi na midzie. Organizatorzy turnieju WePlay postanowili zażartować sobie z decyzji włodarzy tytułu bardzo zabawną animacją.

Jak wyglądała animacja Dust 2?

Na poniższym filmie można zobaczyć, jak prezentuje się animacja, którą przedstawili organizatorzy zawodów WePlay. Widać na niej postać antyterrorysty, która gra na tablecie w Tetrisa. W tym samym momencie na spawnie terrorystów z powietrza w charakterystycznym tempie spada “klocek”, który zakrywa drzwi na midzie.

Spora część społeczności śmieje się z decyzji Valve, choć wielu osobom bardzo podoba się to rozwiązanie. Tak czy inaczej, istnieją głosy krytyki, według których mogło to zostać zrobione w zdecydowanie przyjemniejszy dla oka sposób.

Zmiana dokonana na Duście 2 prawdopodobnie pozostanie z graczami CS:GO już na długo, o ile nie na zawsze. Można się jednak spodziewać, że społeczność będzie się z tego śmiała w najbliższym czasie.