w ,

Jak wygląda Dust 2 z CSGO odtworzony w stylu Overwatch? Mapa, która mogłaby wejść do gry Blizzarda

Jeden z artystów postanowił odtworzyć wygląd popularnej mapy z CS:GO w stylu Overwatch.


Overwatch to produkcja Blizzarda, która wyróżnia się na rynku swoim specyficznym wyglądem. Patrząc na różne screeny z Overwatcha trudno byłoby pomylić tę grę z jakąkolwiek inną. Dlatego na graczach naprawdę duże wrażenie zrobił projekt Michaela Shinde.

Michael odtworzył Dust 2, ikoniczną wręcz lokację z Counter Strike: Global Offensive w klimatach Overwatcha. Jak dokładnie to wyszło?

Dust 2 z CS:GO w Overwatch

W historii Overwatch wiele mówiło się o specjalnych narzędziach moderskich, które umożliwiłyby tworzenie własnych lokacji. Co ciekawe, coś takiego znajdzie się wkrótce w Fortnite. Oprócz trybu kreatywnego ze stworzonymi wcześniej gotowcami, Epic planuje udostępnić swoje własne narzędzia graczom.

Blizzard stworzył autorski silnik, więc coś takiego choć nie jest niemożliwe, to jednak zabrałoby olbrzymie ilości czasu. Gracze na pewno doceniliby ten wysiłek, co pokazuje projekt Michaela.

Gdyby społeczność dostała nawet gotowe bryły, na pewno powstałaby cała masa różnych map, inspirowanych być może nawet CS:GO.

Póki co jest to nierealne, ale podobnie było z Fortnite. Finalnie udało się wprowadzić narzędzia “moderskie” w trybie kreatywnym, efektem czego jest nie tylko projekt graficzny Dust 2, ale także jego grywalna wersja.

Być może kiedyś, w odległej przyszłości takie możliwości zawitają także do Overwatcha. Póki co są to jednak marzenia.