w

Ogromna zmiana ze strony Valve w CSGO. Chodzi o graczy, którzy zostali zbanowani i mają VAC-bana

Deweloperzy Valve ogłosili zmianę w swoich wytycznych Regional Major Rankings. To naprawdę spora zmiana.


Deweloperzy Counter-Strike’a: Global Offensive od zawsze byli surowi dla graczy, którzy otrzymali w swojej historii VAC-a.

Teraz jednak ich nastawienie zaczyna powoli ulegać zmianie, ponieważ Valve nieco zmiękło i wprowadziło zmiany w wytycznych Regional Major Rankings. Te pozwalają niektórym graczom, którzy w przeszłości zostali ukarani VAC Banem, na udział w Majorze.

Którzy gracze z VAC Banem są teraz zdyskwalifikowani z Majora?

W chwili obecnej wiadomo, że nadal z Majora zdyskwalifikowani będą gracze, którzy:

  • posiadają zanotowanego VAC Bana od mniej, niż 5 lat,
  • otrzymali VAC Bana po swoim pierwszym wydarzeniu sponsorowanym przez Valve.

W związku z tym każdy zawodnik, który posiada VAC-a od dłużej, niż 5 lat i otrzymał zakaz przed swoim pierwszym turniejem organizowanym przez Valve, może wziąć udział w Majorze.

Do dziś gracze nie mogli brać udziału w wydarzeniach sponsorowanych przez Valve, jeśli kiedykolwiek otrzymali zakaz VAC w CS:GO. Te wytyczne nie zostały zaktualizowane, ponieważ gra była nowa, a wszystkie blokady CS:GO VAC również były stosunkowo nowe.

To z pewnością świetna informacja dla osób, które w przeszłości, w młodzieńczych latach, otrzymały VAC Bana, a kilka lat później chcą konkurować w Counter-Strike’u na profesjonalnym poziomie. Takim przypadkiem był chociażby polski były progracz CS-a „Patitek”, który później zdecydował się przenieść na Valoranta.