w

Progracze CSGO są na tyle toksyczni, że dostają automuta? Na to wygląda

3. prograczy z automutem na jednej mapie? Wygląda na to, że im również zdarza się być toksycznymi.


Często mówi się, że profesjonalni zawodnicy Counter-Strike’a: Global Offensive powinni dobrze reprezentować społeczność i dawać przykład innym graczom.

Wygląda na to, że nie w każdym przypadku tak rzeczywiście jest, co widać po automute zawodników z meczu VP Prodigy vs FURIA Academy. Na 10 zawodników aż 3. z nich posiadało tego typu karę.

Powód takiego stanu rzeczy może być niejednoznaczny

Jak widać na poniższym zrzucie ekranu – 3. zawodników otrzymało automute. Jest to pewnego rodzaju sankcja, która sprawia, że gracz jest zmutowany dla wszystkich już na początku meczu. Oczywiście inni mogą w każdej chwili wyłączyć wyciszenie, lecz najpierw muszą to zrobić na tabeli wyników. Z reguły zakaz ten jest wydawany za toksyczną komunikację, choć rzeczywisty powód może być niejednoznaczny.

Jak wynika z poniższych wpisów na Reddicie, część społeczności uważa, że powodem jest po prostu fakt, iż ci zawodnicy są toksyczni.

Choć istnieje również inna domniemana przyczyna wydania tego zakazu. Otóż automute otrzymują również gracze, którzy komunikują się na czacie ogólnym w języku, którego nie rozumie pozostała część graczy. Oznacza to, że grając na serwerach Europy i rozmawiając po portugalsku, mogą otrzymać taką sankcję. Zauważył to jeden z komentatorów CS:GO, “Mauisnake”:

Trudno powiedzieć, co rzeczywiście było powodem tej kary, jednak wygląda to całkiem komicznie, gdy tak wielu zawodników jest wyciszonych na samym starcie.