w

Afera z NEOM przeniosła się z LoLa do CSGO. BLAST bardzo mocno krytykowany przez środowisko LGBT

NEOM wywołuje kolejne kontrowersje w świecie sportów elektronicznych. Tym razem chodzi o współpracę z BLAST.


Około tygodnia temu informowaliśmy o rezygnacji Riotu z partnerstwa z Neom. Dziś znów możemy poinformować o kontrowersjach, jakie wywołuje homofobiczne miasto w Arabii Saudyjskiej. Tym razem gwiazdy i talenty Counter-Strike’a: Global Offensive protestują, aby doszło do podobnego partnerstwa między BLASTem i arabskim miastem.

Kto zaprotestował i co jest nie tak z Neom?

Vince Hill, Frankie Ward, Harry Russell i Hugo Byron to komentatorzy, którzy postanowili wycofać się z udziału w wydarzeniach BLAST w związku z partnerstwem z Neom. Głównym powodem, jaki podały wcześniej wymienione gwiazdy, są słabe wyniki rządu Arabii Saudyjskiej w zakresie praw człowieka, nadużycia wobec społeczności tubylczych wokół Neom oraz nieludzkie traktowanie osób LGBTQ+.

Neom jest inwestycją transgraniczną zlokalizowaną w Arabii Saudyjskiej. Miasto jest rozwijane bezpośrednio przez publiczny fundusz inwestycyjny rodziny saudyjskiej, czyli fundusz kontrolowany przez rząd i rodzinę królewską. Miasto jest postrzegane, jako miasto przyszłości, zatem nie dziwi fakt, iż jego włodarze pragną zaangażować się w esport i technologię.

Dużą przeszkodą dla Neom w świecie sportów elektronicznych będzie przede wszystkim polityka, jaka jest prowadzona wobec tego miasta i w całej Arabii Saudyjskiej. Rząd saudyjski jest oskarżany o wielokrotne łamanie praw człowieka.

DołączObserwuj
Więcej z Counter Strike