w

W CSGO pojawił się problem, który pozwala nieuczciwym graczom na odrodzenie poza spawnem. O co chodzi?

Społeczność CS:GO coraz częściej zgłasza błąd, który polega na odradzaniu się poza spawnem.


Gracze Counter-Strike’a: Global Offensive bardzo często kontaktują się między sobą w mediach społecznościowych lub na Reddicie. W

ostatnim czasie można zaobserwować, że coraz więcej osób zgłasza problem z odradzaniem się niektórych osób poza spawnem. Takie coś było wcześniej znane w przypadku cheaterów, lecz teraz większość osób stawia na błąd w grze.

O co dokładnie chodzi z tym błędem i jak objawia się w grze?

Na poniższym klipie można zobaczyć dowody na to, że niektórzy gracze potrafią odradzać się poza spawnem. W tym przypadku cała sytuacja ma miejsce na Mirage’u, gdzie jeden z terrorystów już na sam początek rundy trafia na mida. Takie położenie daje mu niemałą przewagę nad przeciwnikami, którzy zupełnie nie mogą się go spodziewać na danej pozycji.

Większość graczy zakłada, że tym razem powodem zamieszania nie są zewnętrzne programy ułatwiające rozgrywkę, a zwykły błąd w grze. Co ciekawe, podobna sytuacja została zaobserwowana na przykład na Nuke’u, podczas krótkiego meczu:

Rozegrałem krótki mecz na Nuke i jakiś facet z drugiej drużyny był w stanie konsekwentnie odradzać się poza mapą. Nie jestem pewien, jak to zrobił, ponieważ nie chciał tego wyjaśnić, ale wymagało to odejścia i ponownego dołączenia, wyobrażam sobie, że te 2 (sytuacje – dop. red.) to ta sama usterka na różnych mapach lub coś takiego.

W chwili obecnej trudno ze stuprocentową pewnością określić, co jest powodem takich incydentów. Wiadomo jednak, że Valve powinno zainteresować się sprawą, zanim coraz więcej osób zacznie doprowadzać do tego typu nieuczciwych zagrań.