w

CDPR nie umiało, więc moderzy zrobili graczom Cyberpunka 2077 przydatne narzędzie oszczędzające czas

CDPR ucięło wiele rozwiązań, nad którymi pracowano. To prawdopodobnie jedno z nich.


Wśród społeczności Cyberpunka 2077 praktycznie codziennie pojawiają różne propozycje mające na celu poprawę rozgrywki lub eliminację błędów. Większość z nich nigdy nie doczeka się realizacji przez CDPR, ale od czego są modderzy. W sieci jest całe mnóstwo modów, które usprawniają rozgrywkę.

W Night City brak części funkcji jest tłumaczona fabularnie – padła sieć, więc nie da się robić wielu rzeczy, które normalnie wymagałyby tylko podejścia do komputera. A tak gracze muszą się przemieszczać, na co nie zawsze mają ochotę, nawet mimo możliwości szybkiej podróży.

Komputer staje się użyteczny

Virtual Atelier to mod, który sprawia, że kupowanie w Cyberpunku staje się prostsze. Oczywiście przeczy to fabule, ale usprawnia rozgrywkę. Wszystko jest bardzo proste – na komputerze V można kupować różne przedmioty kosmetyczne bez wychodzenia z domu.

Prezentacja tego, jak to działa i wygląda, pokazuje, że naprawdę mod ma sens. Oczywiście to jego wczesna faza rozwoju, więc część rzeczy może nie działać tak, jak powinna.

Wszystkie mody można znaleźć bezpośrednio na stronie “nexusmods.com”, wpisując “Virtual Atelier” i “Dream Shop”. Działać jak najbardziej działa, użytkownicy przykładowo Reddita bardzo chwalą to rozwiązanie.

Oczywiście jest to tylko jeden mod, w Internecie można ich znaleźć całe mnóstwo. Warto natomiast przed instalacją zapoznać się z ogólnymi opiniami, podejrzeć jakieś prezentacje na Youtube, bo można się niekiedy naciąć na coś, co kompletnie nie działa, a wręcz wywołuje crashe i jakieś nieprzewidziane problemy.