w

Cyberpunk 2077 dostaje masę negatywnych ocen po tym, jak CDPR zajęło stanowisko ws. wojny na Ukrainie

Reklama

CDPR poinformowało o swojej decyzji, która nie spodobała się mieszkańcom Rosji.

Reklama

Przedstawiciele CD Projekt Red opublikowali w swoich mediach społecznościowych specjalne oświadczenie, w którym informują o wycofaniu Cyberpunka 2077, Wiedźmina i wszystkich innych swoich produkcji z białoruskiego oraz rosyjskiego rynku.

Decyzja ta została podjęta oczywiście ze względu na rosyjską inwazję wojskową na sąsiadującą z nami Ukrainę. Efektem tego jest masa negatywnych opinii tamtejszych graczy.

Polskie studio chce w ten sposób inspirować globalne zmiany na świecie

W oświadczeniu CD Projekt Red można przeczytać, dlaczego deweloperzy podjęli taką decyzję:

W związku z rosyjską inwazją wojskową na sąsiadującą z nami Ukrainę, do odwołania Grupa CD Projekt podjęła decyzję o wstrzymaniu sprzedaży naszych gier w Rosji i Białorusi. Dziś rozpoczynamy współpracę z naszymi partnerami w zakresie wstrzymania sprzedaży cyfrowej oraz zaprzestania fizycznych dostaw produktów Grupy CD Projekt i wszystkich gier dystrybuowanych na platformie GOG na terytorium Rosji i Białorusi.

Cała Grupa CD PROJEKT stoi twardo za ludźmi z Ukrainy. Chociaż nie jesteśmy podmiotem politycznym zdolnym do bezpośredniego wpływania na sprawy państwowe i nie dążymy do tego, aby nim być, wierzymy, że podmioty komercyjne, gdy są zjednoczone, mają moc inspirowania globalnych zmian w sercach i umysłach zwykłych ludzi. Wiemy, że ta decyzja wpłynie na graczy z Rosji i Białorusi na osoby, które nie mają nic wspólnego z inwazją na Ukrainę, ale tym działaniem chcemy jeszcze bardziej pobudzić globalną społeczność do mówienia o tym, co dzieje się w sercu Europy.

Do naszych braci i sióstr walczących o ojczyznę – bądźcie silni!

Jak można wyczytać w oświadczeniu – decyzja ta została podjęta do odwołania, zatem raczej nie ulegnie zmianie w najbliższych tygodniach czy może nawet miesiącach. Samo studio jest zaangażowane w sytuację, która ma miejsce na Ukrainie, gdyż przekazało 1 milion złotych na rzecz pomocy temu państwu.

Ma to bardzo określone skutki. W tym momencie zarówno Wiedźmin, jak i Cyberpunk 2077, otrzymują bardzo dużą ilość negatywnych ocen na Steamie.

Można się domyślać, że zdecydowana większość pochodzi stricte od Rosjan, którzy są bardzo niezadowoleni z nakładanych ograniczeń.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Cyberpunk 2077