w

Cyberpunk 2077 otrzymał długo wyczekiwaną funkcję, ale nie za sprawą CDPR, a modderów

Gracze Cyberpunka 2077 bardzo długo prosili o stworzenie działającego systemu metra. Modderzy stanęli na wysokości zadania.


Po raz kolejny to modderzy wzięli sprawy w swoje ręce. Uruchomiono łącznie 19 różnych stacji metra, których użycie jest banalnie proste. Gracze mogą teraz poczuć się, jakby faktycznie byli w Night City.

Nie wszyscy chcieli jeździć pojazdami, a wiele osób odmawiało używania funkcji szybkiej podróży, ponieważ w pewien sposób niszczy to odczucia z gry. Teraz można wybrać metro i podziwiać okolicę.

19 w pełni działających stacji metra

Gracze mają do wyboru tryb z pierwszej i trzeciej osoby, całość działa bardzo dobrze i nie wymaga wykonywania skomplikowanych czynności. Wystarczy wejść na stację i przywołać metro. Wsiadamy i podróżujemy do wybranego celu.

Oczywiście mod szybko stał się jednym z najchętniej pobieranych, szczególnie w ostatnim czasie. Wystarczyło tak naprawdę 48 godzin, by stronę moda na Nexusmods odwiedziła ponad 130 tysięcy osób.

To kolejna rzecz, której CDPR nie chciało, nie umiało, czy też po prostu nie zrobiło, a którą do końca doprowadzili modderzy. Nie ma w tym jednak niczego złego, CDPR musi obecnie wszystko sprawdzać po kilkadziesiąt razy – jeżeli jakiś dodatek wprowadziłby dodatkowe błędy, to społeczność narzekałaby na to przez kolejne pół roku.