w

Cyberpunk 2077 z masą pozytywnych recenzji, a akcje CDPR spadają. Co się właściwie wydarzyło?

Cyberpunk 2077 wydaje się być sukcesem po natłoku pozytywnych recenzji, lecz mimo to akcje CDPR spadają.


Przeogromne podekscytowanie Cyberpunkiem 2077 opanowało większą część świata. Gra stała się jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji w historii i zdobyła spore rzesze fanów jeszcze przed swoją premierą. To naprawdę imponujące i śmiało można nazwać to dużym sukcesem CD Projekt Red.

Premiera tytułu już niebawem, a w sieci pojawiło się mnóstwo pozytywnych recenzji. Mimo to akcje deweloperów Cyberpunka 2077 straciły na wartości o około 7%. Co się wydarzyło?

Pewny sukcesu tytuł zawiódł rzeszę fanów jeszcze przed oficjalną premierą

Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że wszystko idzie zgodnie z planem. Produkcja wreszcie doczeka się swojej premiery 10 grudnia, ponadto została wysoko oceniona przez wielu recenzentów i skutkiem tego stała się jedną z najwyżej ocenianych gier bieżącego roku. Jest jednak jeden – na pierwszy rzut oka – mały problem, który zadecydował o sytuacji, która właśnie ma miejsce wokół dzieła CDPR, a chodzi tu konkretnie o błędy.

Zarówno wśród wpisów na Reddicie, jak i opiniach recenzentów możemy znaleźć informacje o tym, że w Cyberpunku 2077 pojawiają się liczne, drobne błędy, które ostatecznie są w stanie zniszczyć klimat rozgrywki.

Przypomnijmy, że tytuł był tworzony przez 8 lat i przez ten czas deweloperzy zdołali wywołać ogromne podekscytowanie wokół gry. Dodatkowo celem eliminacji błędów programiści zdecydowali się na kilkukrotne opóźnienie dnia premiery. Doniesienia o bugach, które dodatkowo są dość istotne, w znaczący sposób wpływają na graczy, którzy prawdopodobnie przełożą zakup gry o kilka dobrych miesięcy, a to natomiast sprawia, że akcje spadają.

CDPR zapowiedziało już update w dniu premiery. Czy to wystarczy?

CD Projekt Red poinformował już, że Cyberpunk 2077 otrzyma aktualizację w dniu premiery. Ma to załatać część błędów, które występują w grze, a tym samym poprawić płynność rozgrywki.

Niestety, należy wspomnieć o liczbie błędów, których doświadczyłem. Mogłem grać w Cyberpunka 2077 tylko na komputerze z procesorem graficznym GeForce RTX 3080 […], ale napotkane problemy były niezwykle częste i rozpraszające. – poinformował w swojej recenzji serwis IGN.

Sporą cegiełkę w tej kwestii dodaje również portal PC Gamer:

Prawie każdy poważny dramatyczny beat był podcinany przez jakiś błąd, począwszy od interfejsu użytkownika, który był zatłoczony powiadomieniami i nieznikającymi celownikami, po pełne błędów skrypty, które w inny sposób zatrzymywały świetne sceny akcji.

Przed CDPR trudne zadanie w postaci załatania błędów. Wydaje się jednak, że gracze czekający na Cyberpunka wybaczą mu pierwsze bolączki wieku dziecięcego. Najważniejsze będzie to, by wyeliminować bugi uniemożliwiające kończenie misji czy samej gry. A to jak najbardziej jest możliwe.

DołączObserwuj
Więcej z Cyberpunk 2077