w

Cyberpunk 2077 z wyczekiwanymi od początku gry latającymi samochodami. Potencjał jest ogromny

Praktycznie od wydania Cyberpunka 2077 wszyscy mówili, że w grze powinna znaleźć się mechanika latania pojazdami.


Latające samochody czy ogólnie pojazdy mechaniczne to coś, co wydawało się być zupełnie naturalne w grze takiej, jaką jest Cyberpunk 2077. Przez ograniczenia techniczne i zwyczajną trudność z dobrej realizacji tej wizji finalnie CDPR nie zdecydował się na wprowadzenie takiej mechaniki.

Od czego są jednak gracze. Społeczność wzięła sprawy w swoje ręce i stworzyła w pełni działającą modyfikację, która sprawia, że gracze mogą latać samochodami. Udowadnia to dwie rzeczy:

  • Jest to ciekawy kierunek.
  • Jest to niesamowicie trudne do dobrego wykonania.

Latanie pojazdami w Cyberpunku 2077

Trochę przypomina to latanie samochodem z Harrego Pottera. Tak samo koślawe i tak samo nieprzewidywalne. Ale działa. Pytanie, jak sprawowałoby się to przy większym ruchu – gdyby także inne samochody latały.

Czy można to zrobić lepiej? Zapewne tak, natomiast jak dotąd jest to najlepsza wersja, jaka do tej pory powstała. By ją zainstalować, należy odnaleźć autora “jackhumbert” na Githubie i następnie podążać za instrukcją moda “let_there_be_flight”. Bezpośredniego odwołania nie możemy podać, gdyż nie mamy pewności co do bezpieczeństwa.