w

Dlaczego Cyberpunk 2077 zniknął z Playstation? Dlaczego ta wersja jest tak niedopracowana?

Sony oficjalnie usunęło Cyberpunka 2077 ze sklepu Playstation.


Widmo tego, że taka sytuacja może mieć miejsce pojawiło się już kilkanaście godzin temu. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie jest to permanentne usunięcie Cyberpunka  2077 i ten nigdy już nie pojawi się w PS Store.

Powodem jest oczywiście niewystarczający “poziom satysfakcji”, co może oznaczać tyle, że gra nie spełniła oczekiwań i na ten moment nie do końca jest tym, co zapowiadano. Potwierdza to między innymi oficjalny komunikat Sony.

“SIE przez cały czas dąży do tego, aby zapewnić klientom wysoki poziom satysfakcji. W związku z tym oferujemy zwrot pieniędzy wszystkim graczom, którzy kupili Cyberpunk 2077 w PlayStation Store. SIE usuwa też grę Cyberpunk 2077 z PlayStation Store aż do odwołania.

Gdy potwierdzimy zakup Cyberpunk 2077 w PlayStation Store, zaczniemy przetwarzanie zwrotu pieniędzy. Zwróć uwagę, że czas zwrotu może być różny w zależności od metody płatności i instytucji finansowej.”

CDPR potwierdza decyzję Sony

CDPR już wcześniej ujawniło, co było powodem takiej sytuacji. Okazuje się, że nie chodziło o presję, a o wersję pecetową. To na niej skupili się deweloperzy na tyle, że zaniedbali wydanie konsolowe. Nie jest to jakaś niesamowita historia i raczej nie ma sensu doszukiwać się “ukrytej prawdy” w teoriach spiskowych o presji zarządu etc.

“Zarząd CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej jako „Spółka”) przekazuje do publicznej wiadomości decyzję Sony Interactive Entertainment (dalej jako “SIE”) dotyczącą usunięcia do odwołania cyfrowej wersji gry Cyberpunk 2077 ze sprzedaży z PlayStation Store. Decyzja podjęta została po konsultacjach Spółki z przedstawicielami SIE dotyczących umożliwienia realizacji zwrotu gry osobom które zakupiły ją w wersji cyfrowej poprzez PlayStation Store i chciałyby dokonać jej zwrotu. Wszystkie dotychczas sprzedane poprzez PlayStation Store cyfrowe egzemplarze gry pozostają dostępne do użytkowania przez dotychczasowych nabywców. Gracze mogą niezmiennie nabywać pudełkową wersję gry w sprzedaży bezpośredniej lub wysyłkowej. Zarówno cyfrowe, jak i fizyczne kopie gry nieprzerwanie objęte będą wsparciem i otrzymywać będą przyszłe aktualizacje od Spółki.
Zarząd Spółki zdecydował o podaniu w/w informacji do wiadomości publicznej w formie raportu bieżącego w związku z potencjalnym znaczeniem tej informacji dla decyzji inwestycyjnych inwestorów.”

Kiedy Cyberpunk powróci do sklepu Sony, tego nie wiadomo. Podobna sytuacja może mieć miejsce w przypadku Microsoftu i Xboxa, ale wcale nie musi. Póki co nie ma na ten temat żadnych konkretnych informacji.