w

Dlaczego Xbox musiał usunąć ten film z Cyberpunkiem 2077? Zrobił zbyt dużo zamieszania

Xbox musiał całkowicie pozbyć się jednego ze swoich ostatnich filmów. Ten został ustawiony jako prywatny po tym, jak wywołał masę plotek odnośnie Cyberpunka 2077.


Xbox, czy też Playstation często zaliczają wpadki, ujawniające nadchodzące do gier nowości. Wpadki te przez społeczność są traktowane jako specjalne zapowiedzi i trudno się z tym nie zgodzić.

Tym razem chodziło nie tyle o nowość, co o sam fakt pojawienia się Cyberpunka “za darmo” w usłudze Xbox Game Pass. Gracze wyciągnęli takie wnioski bazując na tym, że na zwiastunie Game Pass widoczny był Cyberpunk.

CDPR odpowiada niszcząc nadzieje

Z jakiegoś powodu media wzięły to za coś pewnego, natomiast jak się okazało po czasie, nie była to prawda. CDPR odpowiedziało, że obecnie nie ma planów wydawania Cyberpunka w Game Passie.

Ktoś, kto był odpowiedzialny za zwiastun nie przemyślał sprawy, nie sądził, że wywoła to tyle zamieszania. W efekcie w tym momencie film został ustawiony jako prywatny i nie da się go obejrzeć, przynajmniej nie na oficjalnym kanale.

Całe zamieszanie wywołała jedna scena, konkretnie:

Którą wzięto z oficjalnego kanału Cyberpunka:

Dlaczego w ogóle ktoś się na to zdecydował? Trudno w tym momencie odpowiedzieć na to pytanie. Może były plany umieszczenia Cyberpunka w Game Passie, a coś się zmieniło? A może Xbox chciał podgrzać atmosferę i nie sądził, że wywoła to tyle emocji.