w

Można grać w Cyberpunka 2077 i kilkaset godzin i nigdy nie dowiedzieć się o tej funkcji w samochodach

Mimo tego, że Cyberpunkowi wiele rzeczy brakuje, w tym między innymi pościgów, to jednak niektóre funkcje są i bardzo łatwo je przegapić.


W Cyberpunku jest wiele mechanik, czy elementów, o których istnieniu ludzie nie wiedzą nawet po kilkuset godzinach grania. Dlaczego? Bo to tylko drobny dodatek, który nijak nie zmienia rozgrywki, choć faktycznie dodaje mu smaczku.

Raczej mało kto wpadły na pomysł, by jadąc samochodem wciskać na klawiaturze lewy Alt, a właśnie ten klawisz odpowiada za coś, o czym wiele osób zwyczajnie nie wie.

Co się wtedy dzieje?

W tym elemencie Cyberpunk czerpie całymi garściami z GTA, zmieniając oświetlenie pojazdów. Klawisz ten odpowiada bowiem za zarządzenie światłami. Warto tutaj wspomnieć, że nie jest to po prostu ich włączenie, lub wyłączenie. Oprócz tego macie możliwość włączenia świateł przeciwmgłowych.

Ludzie autentycznie są zaskoczeni, że coś takiego istnieje, ale to jest właśnie to – włączenie, lub wyłączenie świateł nie ma znaczenia dla rozgrywki, a przynajmniej nie daje się tak we znaki.

Jak mówi autor nagrania, niektóre pojazdy w Cyberpunku mają dość dziwne światła, dziwnie zamontowane i nawet ich włączenie nie spowoduje, że będziecie widzieć dostatecznie wiele.