w ,

PewDiePie ponownie został oskarżony o rasizm, tym razem za sprawą „wpadki” w Cyberpunku 2077

Pewds zdecydowanie nie ma lekkiego życia. Jego każdy krok jest bardzo mocno obserwowany i komentowany.


PewDiePie nadal pozostaje jedną z najważniejszych osób, jeżeli chodzi o świat Youtube. Mimo tego, że nie ma już największego kanału na platformie, to jednak nadal jest uważany za tego „jedynego prawdziwego” TOP 1 Youtube. Wszystko dlatego, że pierwsze miejsce zajmuje gigantyczna wytwórnia muzyczna T-Series.

PewDiePie podobnie, jak mnóstwo innych twórców ostatnio gra bardzo dużo w Cyberpunka, w którym zdarzyła mu się pewna wpadka z przejęzyczeniem.

PewDiePie musiał przepraszać

Youtuber podczas gry w Cyberpunka złapał katanę, mówiąc przy okazji „ching chong”, co wiele osób zinterpretowało jako przejaw rasizmu. PewDiePie próbował się ratować mówiąc, że to przejęzyczenie i tak naprawdę chciał powiedzieć „chip shop”, natomiast na niewiele się to zdało.

Niemal od razu w sieci pojawiły się oskarżenia. W efekcie Pewds musiał ponownie przepraszać:

„To źle wyszło, przepraszam…

Na szczęście dla youtubera, streamuje on na Youtube, a nie na Twitchu. Fioletowa platforma jest o wiele bardziej wyczulona na tego typu przejęzyczenia i zapewne tam Pewds otrzymałby kilkudniowe zawieszenie. Youtube raczej nie zwraca uwagi na tego typu rzeczy, więc w naturalny sposób kanał nie został zbanowany.

DołączObserwuj
Więcej z Cyberpunk 2077