w

Wiadomość o silniku Cyberpunka 2077, która wszystkich zasmuciła. Oznacza to, że nowy dodatek…

CDPR oficjalnie ogłosiło, że przechodzi na silnik Unreal Engine, a to oznacza pewne komplikacje w związku z Cyberpunkiem 2077.


Z nowych informacji, jakie przekazało CDPR, wynika kilka rzeczy. Po pierwsze dodatek do Cyberpunka 2077 nadchodzi i ma się pojawić niedługo, natomiast to “niedługo” równie dobrze może oznaczać kilka ładnych miesięcy. Nie warto więc się ekscytować, że to już za chwilę.

Najgorszą informacją z całej konferencji jest fakt, że dodatek do Cyberpunka 2077 będzie ostatnim na silniku Red Engine. Potem CDPR zacznie korzystać z Unreal Engine. I choć w teorii nie ma w tym nic niesamowitego, to w praktyce jest to przykra wiadomość.

Co to znaczy dla graczy Cyberpunka 2077?

W najprostszych słowach, skoro Cyberpunk 2077 jest tworzony na Red Engine, a dodatek będzie ostatnim, jaki wyjdzie na tym silniku, to jasne jest, że jednocześnie będzie to jedyny dodatek, który pojawi się dla Cyberpunka 2077.

Gracze szybko to wyłapali i rozpoczęła się międzynarodowa dyskusja odnośnie tego, czy CDPR jest w stanie wszystko przenieść, czy jednak niestety dodatek faktycznie będzie tym jedynym.

Przypomnijmy, że według przecieków powstanie więcej gier w stylu Cyberpunka 2077 od CDPR, więc możliwe, że po prostu zamiast kolejnych dodatków, gracze dostaną nową grę – to jednak plan już nie na miesiące, a na całe lata.