w

Zmiany w roadmapach Cyberpunka 2077 idealnie pokazują, jak CDPR mierzyło się z rzeczywistością

CDPR wypuszczało kolejne roadmapy, które na bieżąco były zmieniane. Jak to wygląda z perspektywy czasu?


Proces patchowania i naprawiania Cyberpunka jest naprawdę bolesny i mimo upływu kolejnych miesięcy gracze praktycznie codziennie odkrywają kolejne bugi i błędy. Ostatnio deweloperzy ogłosili przesunięcie kolejnych aktualizacji na przyszły rok, a gracze postanowili zestawić ze sobą różne roadmapy.

Pierwsza roadmapa została wydana jeszcze w styczniu. Potem plany CDPR ewoluowały, natomiast niektórych elementów finalnie nie udało się  dowieźć.

Jak zmieniały się plany CDPR?

Deweloperzy zmieniali roadmapę pokazującą plany studia 8 razy:

Gdyby wszystko zostało zachowane zgodnie z pierwszą roadmapą, to gracze powinni otrzymać zdecydowanie więcej darmowych DLC – czyli dodatków kosmetycznych i elementów świata w postaci pojazdów etc.

Widać, że po każdym jednym patchu potrzebna była aktualizacja typowo nastawiona na poprawki. Prawdopodobnie tak to będzie wyglądać również w przyszłości, czyli właściwy patch i potem update z poprawkami.

2021 rok skończy się łącznie trzema dużymi aktualizacjami i tymi stricte wprowadzającymi poprawki. Czy tak to miało wyglądać? Raczej nie, ale sami twórcy zapewne nie spodziewali się, że Cyberpunk będzie wymagał tak wiele pracy.