w

Gracze zauważyli betę Diablo IV w kliencie Blizzarda. Pracownik przeprasza za zamieszanie i wyjaśnia o co chodzi

Riot Games

Gracze mieli nadzieję, że już niedługo będą mogli zagrać w Diablo IV. Otóż jeszcze nie.


Gracze z całego świata czekają na premierę czwartej już odsłony Diablo. Ma pojawić się ona po 13 latach od trójki i trudno się dziwić, że fani są nią mocno podekscytowani.

Niedawno w kliencie battle.net pojawiła się beta, a to mogłoby oznaczać, że zaplanowana na 2023 rok premiera jest bliżej, niż można by się spodziewać. Okazuje się jednak, że to nie do końca tak i faktycznie przeprowadzane były testy, ale nie takie, jak oczekiwali gracze.

Beta Diablo IV

Diablo jest kultowym produktem Blizzarda, z którego słynie amerykański wydawca gier. Korzenie serii sięgają 1996, kiedy to pojawiła się pierwsza gra, która szybko zyskała na popularności. Po ostatniej oficjalnej części twórcy mieli dużą przerwę i na nową odsłonę gracze czekają od 2012 roku.

Wiadomo już, że IV nadejdzie i jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to będzie miała premierę w 2023 roku, ale dokładna data nie jest jeszcze znana. Złudną nadzieję o szybszej premierze otrzymała społeczność kilka dni temu, kiedy w plikach klienta odnaleziono wzmiankę o becie.

Zapisy do bety ruszyły w czerwcu i mogłoby się wydawać, że już niedługo na serwery trafią pierwsi testerzy. Niestety prawda jest nieco inna i informacje te sprostował jeden z pracowników na Twitterze.

Hej wszystkim, uwielbiam całą energię i emocje związane z pojawieniem się Bety Diablo IV na Battle.net, ale powinniście wiedzieć, że jest to wyłącznie wewnętrzny test. Przepraszam! W przyszłości będziemy mieć więcej testów publicznych, ponieważ będziemy kontynuować drogę do premiery w 2023 roku!

Na ten moment nie wiadomo, kiedy rozpoczną się oficjalne testy nowego Diablo. Twórcy chcą jeszcze dopracować swoje dzieło i wydać je w jak najlepszym stanie.