w

Deweloperzy FIFY 21 skomentowali sprawę „nieprawnego” wykorzystania wizerunku Zlatana Ibrahimovica

Electronic Arts oficjalnie skomentowało sprawę wykorzystania wizerunku Zlatana Ibrahimovica w FIFIE 21.


Dwa dni temu informowaliśmy o sprawie Zlatana Ibrahimovica, który oskarżył twórców FIFY 21 o nielegalne wykorzystanie jego wizerunku w grze i zarabiania na jego imieniu.

Piłkarz napisał w jednym ze swoich wpisów w mediach społecznościowych, że nigdy nie zgodził się na wykorzystanie jego nazwiska w FIFIE. Deweloperzy postanowili wydać oficjalny komentarz w tej sprawie.

Wygląda na to, że to nie EA będzie musiał martwić się tym problemem

Deweloperzy udzielili wywiadu Forbesowi, w którym dali do zrozumienia, że nie jest to ich sprawa, a FIFPro:

Argumenty licencyjne toczone w mediach społecznościowych w celu uzyskania efektu nie stanowią problemu dla EA ani EA Sports. To jest spór pomiędzy FIFPro a graczami w ich związku i ich przedstawicielami. FIFPro powiedziało nam, że to ich problem i są w trakcie jego rozwiązywania ⁠- wkrótce spodziewamy się oświadczenia w tej sprawie.

To nie jest nasza walka. Nie dotyczy to EA Sports ani gier wideo, graczy czy fanów. To bitwa między agentami piłkarskimi a FIFPro.

Stanowisko Ibrahimovica poparł jego agent, Mino Raiola, który w jednym z wywiadów zdradził, że ponad 300 graczy rozważa podjęcie kroków prawnych.

Wszystko wskazuje więc na to, że w tej sprawie to nie Electronic Arts jest winne całego zamieszania, a FIFPro… które będzie miało jednak niemałe problemy.

DołączObserwuj
Więcej z FIFA