GTA VI ma przybliżoną datę premiery, utrzymuje CEO Take-Two

Czekanie na GTA VI stało się już częścią popkultury. Memy o tym co mamy przed GTA VI zasypały internet lata temu.
W grudniu 2023 roku otrzymaliśmy pierwszy trailer nadchodzącej gry od Rockstar Games. Obecnie trailer ma 238 milionów wyświetleń.
Film nawiązywał do wielu sytuacji, które wydarzył się w prawdziwym życiu. W przypadku niektórych nawiązań pojawiły się nawet pozwy.
Wyczekiwanie
Społeczność nie przestaje czekać, a oczekiwania nie maleją z czasem. Gdy tylko pojawiają się jakiekolwiek informację o GTA widzimy podekscytowane komentarze graczy. „Tyle czekamy, że to musi być 10/10 gra” ~czytamy.
Ogromne oczekiwania snują się nie bez powodu. Obiecane nam zostały doświadczenia na zupełnie nowym poziomie. Dzięki zaawansowanej sztucznej inteligencji świat ma się stać żywy, jak nigdy dotąd. NPC’ty mają płynnie i intuicyjnie reagować na wszelakie zmiany w otoczeniu, w tym zmieniać swoje zachowanie, animacje. Grafika i fizyka gry ma zaskoczyć nas nawet bardziej niż w Red Dead Redeption 2. A warto przypomnieć, że szczegóły RDR2 zachwycają do dzisiaj.
IGN przeprowadziło rozmowę z Straussem Zelnickiem, CEO Take-Two. Usłyszeliśmy, że Strauss ma „dobre przeczucia” w kwestii jesiennej premiery GTA VI. W wywiadzie dowiadujemy się, że nie tylko gracze wyczekują tytułu, ale również ludzie zaangażowani w projekt. Developerzy są podekscytowani, ale ostrożnie podchodzą do tematu.
Wszystko wskazuje więc na to, że jeszcze jesienią tego roku będziemy mogli zagrać w kolejną odsłonę legendarnej serii.