w

W Hogwarts Legacy znajdzie się ogromna liczba pobocznych questów, które wpłyną na przebieg fabuły

Co wiadomo o pobocznych zadaniach w Hogwarts Legacy? Będą ważniejsze, niż mogłoby się wydawać.


Dzień premiery Hogwarts Legacy jest już naprawdę blisko, a co za tym idzie, gracze poznają coraz więcej szczegółów dotyczących wspomnianej produkcji. Wybrani twórcy zawartości otrzymali już dostęp do gry, więc w sieci pojawiły się materiały pokazujące gameplay gry od Avalanche Software. Jedną z najistotniejszych informacji, która została przekazana bezpośrednio od deweloperów, jest ta, że w grze znajdzie się naprawdę dużo pobocznych questów, które będą miały wpływ na to, jak będzie przebiegała fabuła. Co dokładnie mówi scenarzystka gry – Moira Squier?

Sidequesty kontra główna linia fabularna

W jednym z ostatnich wywiadów scenarzystka Hogwarts Legacy – Moira Squier – postanowiła rzucić nieco światła na to, co będzie mógł robić gracz oraz jakie będą zadania w nadchodzącej produkcji.

Nawet questy poboczne, których jest ponad 100, pozwolą graczom manipulować główną kampanią dzięki zdobytym doświadczeniom.

Podzieliła się również informacją o tym, jak świat gry będzie zmieniał się wraz z biegiem czasu.

Wchodzenie w interakcje z kimś podczas misji pobocznej wpłynie na to, jak będą wyglądały późniejsze spotkania z tą samą osobą – i odwrotnie. Kolejność, w jakiej gracz wykona te zadania, będzie miała wpływ na fabułę i rozgrywkę. Wszystko jest ze sobą połączone.

Deweloperzy obiecali ponad 100 misji, które nie będą popychały głównej fabuły do przodu, co jest naprawdę imponującą liczbą. Trzeba brać poprawkę na to, że nie każda z misji najprawdopodobniej będzie miała wpływ na losy bohaterów, których można poznać, pokonując wątek główny, jednak gracze pozostają ciekawi tego, jak rozwiązana została nieliniowość fabuły w tym przypadku.

Wiadome jest również to, że świat gry będzie zmieniał się zależnie od tego, jakie akcje będzie podejmował gracz – jeśli postanowi on pójść ciemniejszą ścieżką i władać czarną magią, to, co go otacza, adekwatnie zareaguje na jego działania (Czy bycie złym czarodziejem w Hogwarts Legacy będzie wiązało się z konsekwencjami?).

Podawane przez twórców tytułu informacje sugerują, że produkcja będzie naprawdę rozbudowana. Nie tylko przeróżne podejścia do rozgrywki, ale również kolejność wykonywania zadań, mogą sprawić, że każde kolejne przejście gry może wyglądać inaczej – zwłaszcza kiedy weźmie się pod uwagę to, że akcja toczy się w bogatym otwartym świecie, a elementy RPG przejawiają się na przykład w formie drzewek z umiejętnościami czy talentami.

Premiera Hogwarts Legacy przewidziana jest na 10 lutego. Oznacza to, że fani, którzy wykupili jedną z wersji specjalnych, będą mogli zagrać w produkcję już za nieco ponad tydzień. Dla graczy z podstawową wersją są to natomiast niecałe dwa tygodnie. Niemniej jednak premiera jest już naprawdę blisko i wielu fanów nie może doczekać się pierwszego spotkania z magicznym światem, który po raz pierwszy na tak dużą skalę będzie można zobaczyć na ekranie komputera w formie gry.

DołączObserwuj
Więcej z Harry Potter Hogwarts Legacy