w

Dlaczego Polacy nie mogą grać w Hyper Scape? Dostają dostęp, ale nie mogą zainstalować gry

Hyper Scape choć stał się popularny praktycznie na całym świecie, to Polacy póki co nie mogą w niego grać.


Hyper Scape to niesamowicie dynamiczny i szybki Battle Royale, który trafia do wszystkich, którzy lubią wartką akcję. Wielu fanów Call of Duty widzi tutaj niezłe pole do popisu szczególnie, że najnowsza część COD’a jest stosunkowo nudnawa.

Bieganie, używanie umiejętności, różne efekty na mapie i masa różnych mechanik, których wcześniej w Battle Royale nie było. Mimo tego, że to „kolejny BR”, to jednak czuć tutaj duży powiew świeżości.

Niestety, nie dla Polaków

Polacy zostali wykluczeni z pierwszych testów. Jak czytamy w jednym z komunikatów od Ubisoftu:

„Uprzedzając pytania, niestety Test Techniczne nie objęły Polski z uwagi na lokalizację centrów danych”

Co to oznacza? Serwery są zlokalizowane za daleko od Polski. Dlatego nie ma zbyt wielu streamerów z Hyper Scape, a ci nieliczni albo mieszkają za granicą, albo korzystają z VPN. Wygląda to tak, że można normalnie otrzymać dostęp za sprawą dropów, ale gra nie pojawia się w Uplay.

Kiedy będzie można normalnie grać? 12 lipca odbędzie się światowa premiera. Wtedy też serwery zostaną otwarte dla Polaków. Nieco jednak dziwne, że przykładowo Niemcy mogą normalnie grać już teraz.

Czy za używanie VPN jest ban i warto się w to bawić? Tego zupełnie nie wiadomo. VPN faktycznie działa, ale nie ma oficjalnych informacji na temat ewentualnych konsekwencji. „Test techniczny”, czyli po prostu beta potrwa do 8 lipca. Przez 4 dni serwery będą niedostępne.

DołączObserwuj
Więcej z Hyper Scape