w

Trudny start Hyper Scape na Twitchu. Otwarta beta daleko od rekordów sprzed dwóch tygodni

Hyper Scape, czyli nowy Battle Royale od Ubisoftu jest już oficjalnie dostępny dla każdego.


Hyper Scape pokazano nagle i bez wcześniejszych zapowiedzi. W jednej chwili na Twitch grę zaczęli transmitować najwięksi streamerzy. W szczytowym momencie nowy Battle Royale oglądało ponad 430 tysięcy osób.

Czy była to dobra decyzja, by w ten sposób promować swoją grę? Wydaje się, że niekoniecznie, biorąc pod uwagę statystyki w otwartej becie.

Hyper Scape nie ma lekko

Obecnie na Twitch jest ogromna konkurencja. Niedawno wydawny Valorant, stosunkowo świeży Warzone, czy pewniaki zasięgowe pokroju League of Legends, GTA, czy Fortnite. Stąd nie dziwi fakt, że Hyper Scape oglądało wczoraj maksymalnie nieco ponad 150 tysięcy widzów.

A przecież wydawałoby się, że to będzie ten najgorętszy moment, w którym wszyscy będą chcieli wypróbować nową konkurencję Warzone, Apexa i Fortnite. Dzisiaj te statystyki też nie zachwycają. Pytanie, na co liczył Ubisoft nie inwestując na dobrą sprawę w większy rozgłos, oprócz ogłoszeń na Ubisoft Forward.

Najważniejsze będą kolejne tygodnie i to, czy Hyper Scape będzie potrafiło się utrzymać w pierwszej dziesiątce. Teraz wydaje się to naprawdę trudnym wyzwaniem.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Hyper Scape