w

5 niestandardowych picków i buildów do LoLa, które sprawdzają się w sezonie 11

Reklama

Oto przykłady bohaterów, którzy dobrze poradzą sobie na Summoner’s Rift w obecnym sezonie LoLa.

Reklama


Jak wiadomo – rok 2021 przyniósł do League of Legends wiele nowości. Zmiany w przedmiotach sprawiły, że gracze zaczęli odkrywać wiele niestandardowych buildów. Część takich odkryć mocno zmieniło solo kolejkę, ale również miało wpływ na profesjonalną scenę.

Gracze zauważyli, że niektórzy bohaterowie świetnie radzą sobie na liniach, na które nie byli domyślnie zaprojektowani. Są też i takie postacie, które stały się silne przy konkretnej kombinacji run i itemów, choć wydawać by się mogło, że odstają od innych championów przez swoje mechaniki.

Oto 5 niestandardowych picków, które warto przetestować, ponieważ ich skuteczność może nieźle zaskoczyć.

5 świetnych buildów, które sprawdzą się w sezonie 11

Top – Ivern

Bohater został wydany jako jungler i to właśnie z tą rolą kojarzy się większości graczy. Niektórzy próbowali nim grać na innych rolach, w tym np. na midzie. Okazuje się, że w 11 sezonie, dzięki zmianom w przedmiotach, postać jest ciekawym wyborem na górną aleję. Dzieje się tak głównie za sprawą itemów takich jak Moonstone Renewer czy Staff of Flowing Water.

Reklama

Głównym celem Iverna na górnej alei jest zebranie odpowiedniej ilości złota, by zakupić najważniejsze przedmioty. Gdy się to stanie, bohater jest niesamowitym wsparciem dla drużyny przez zapewnianie solidnej ilości leczenia i tarcz.

Spis run i najważniejszych itemów dla tego picku:

 • Runy: Summon Aery, Transcendence, Gathering Storm, Bone Plating, Revitalize.
 • Itemy startowe: Doran’s Ring, Health Potion.
 • Najważniejsze przedmioty: Ionian Boots of Lucidity, Moonstone Renewer, Staff of Flowing Water.

ZOBACZ – Nowe skiny Battle Academia są klapą? “Są jak kiepska kontynuacja dobrego anime”

Jungla – Udyr

O fenomenie Udyra pojawiły się już osobne artykuły, które w szczegółowy sposób tłumaczyły, dlaczego bohater nagle stał się popularny, w tym również na scenie e-sportowej.

Reklama

Jak pewnie większość osób zauważyła – champion w 11 sezonie mógł rozwinąć skrzydła i pokazać, że mimo ponad 10 lat na karku i dość przestarzałej mechaniki, wciąż może być niesamowicie użyteczny.

Potęgę Udyra odkryli profesjonalni gracze, po czym ten szybko zdominował solo kolejkę.

Spis run i najważniejszych itemów dla tego picku:

 • Runy: Phase Rush, Nimbus Cloak, Celerity, Waterwalking, Triumph, Legend: Alacrity.
 • Itemy startowe: Hailblade, Refillable Potion.
 • Najważniejsze przedmioty: Mercury’s Trades, Turbo Chemtank, Moonstone Renewer, Dead Man’s Plate, Force of Nature, Lich Bane, Thornmail.

Mid – Viego

Viego to najnowszy bohater League of Legends. Zapowiadany był jako romantyczny jungler i to właśnie ona była jego domyślną rolą. Szybko okazało się jednak, że wielu graczy woli grać nim np. na topie, gdzie radził sobie naprawdę dobrze.

Dziś statystyki pokazują, że champion jest też dobrym wyborem na mida, gdzie wygrywa więcej gier niż na jungli. Według lolalytics.com Viego jest obecnie jednym z najlepszych midlanerów, dlatego tym bardziej warto zwrócić na niego uwagę.

Spis run i najważniejszych itemów dla tego picku:

 • Runy: Conqueror, Triumph, Legend: Bloodline, Coup de Grace, Taste of Blood, Relentless Hunter.
 • Itemy startowe: Long Sword, Doran’s Blade, Doran’s Shield, Refillable Potion,
 • Najważniejsze przedmioty: Goredrinker, Blade of the Ruined King, Sterak’s Gage, Guardian Angel, The Collector, Berserker’s Greaves.

ZOBACZ – 6 ważnych wskazówek do LoLa, które pomogą wejść do wyższej rangi, a o których gracze zapominają

ADC – Yasuo

Dolna aleja już od jakiegoś czasu nie jest miejscem, gdzie pojawiają się tylko strzelcy. Yasuo w roli prowadzącego również nie jest czymś kompletnie nowym i pewnie część osób kojarzy, że pojawiał się na bocie niejednokrotnie.

Bohater wprawdzie jest postacią, która może mieć problem z przeciwnikami atakującymi z dystansu, ale brak zasięgu nadrabia tym, że jego umiejętności nie mają kosztów many, a jego pasywna tarcza czy Ściana Wichru pozwalają dobrze chronić się przed agresją wrogów. Yasuo jest również postacią mobilną, która daje graczowi wiele możliwości.

Spis run i najważniejszych itemów dla tego picku:

 • Runy: Conqueror, Triumph, Legend: Alacrity, Coup de Grace, Taste of Blood, Ravenous Hunter.
 • Itemy startowe: Doran’s Blade, Health Potion.
 • Najważniejsze przedmioty: Berserker’s Greaves, Immortal Shadow, Infinity Edge, Spirit Visage, Mortal Reminder, Guardian Angel.

Support – Poppy

Poppy to bohaterka, która pojawiała się na różnych liniach. Część graczy, słysząc jej imię, najczęściej wyobraża sobie ją na górnej alei, natomiast niektórzy wybierają ją do jungli, choć sprawdza się także dobrze w roli wsparcia.

Postać skupia się głównie na pomaganiu swojemu ADC w zdobyciu zabójstw, a co za tym idzie – przewagi na linii, która przełoży się na łatwiejsze wygranie gry. Poppy będzie chciała ukarać wszystkich wrogów, którzy ustawili się w kiepskiej pozycji lub dali jej okazję do ataku. Jest też bardzo skuteczna przeciwko wielu supportom, m.in. przez swoje pole ochronne na W.

Spis run i najważniejszych itemów dla tego picku:

 • Runy: Aftershock, Font of Life, Bone Plating, Overgrowth, Hextech Flashtraption, Biscuit Delivery.
 • Itemy startowe: Steel Shoulderguards, Health Potion, Stealth Ward.
 • Najważniejsze przedmioty: Locket of the Iron Solari, Pauldrons of Whiterock, Dead Man’s Plate, Knight’s Vow, Vigilant Wardstone, Plated Steelcaps, Oracle Lens.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends