w

Akali z LoLa początkowo miała katanę. Dlaczego Riot zrezygnował z tego konceptu?

Riot ujawnił wczesną animację z Akali, na której widać, że bohaterka walczy kataną.


Wczesne wersje postaci z League of Legends często mocno różnią się od tego, co zostaje dodane do gry. Twórcy testują przeróżne bronie, stroje czy fryzury, a później wybierają najlepiej prezentujący się koncept i tak też go ostatecznie publikują.

Nierzadko jednak deweloperzy po czasie ujawniają te starsze wersje projektów w ramach ciekawostek oraz uzmysłowienia fanom, że praca nad postacią trwa długie miesiące i wymaga zaangażowania sporej grupy osób. Jak prezentowała się początkowa wersja Akali? Różnica we władaną bronią może nieźle zaskoczyć.

Akali z kataną – dlaczego to nie przeszło?

Ujawniane od czasu do czasu wczesne wersje championów bywają naprawdę zaskakujące. Dobrym przykładem może być Nami, która mogła władać wielorybem (zobacz: Wczesne koncepty umiejętności Nami z League of Legends. Postać mogła władać wielorybem). Tym razem chodzi o Akali i jej broń, która pierwotnie była kataną.

Samą katanę kojarzy pewnie większość graczy. Jest to rodzaj broni białej, a dokładnie typ japońskiego miecza, który nierzadko nazywany jest po prostu „mieczem samurajskim”.

Na załączonej animacji widać, jak Akali zbliża się do obiektu i szybkim zamachem rozcina go.

Video

ZOBACZ – Ile skórek w League of Legends wydał w tym roku Riot? Kto nad nimi pracował?

Dlaczego Riot ostatecznie rezygnował z tego pomysłu? Choć katana dobrze pasuje do azjatyckiego klimatu bohaterki, to reworkowana Akali nie mogła jej otrzymać. Stało się tak przez to, że już jeden champion był znany z tego typu broni – chodzi oczywiście o Yasuo.

Aby postacie nie były zbyt podobne, twórcy ostatecznie poszli w kierunku konceptu z kamą i kunaiem.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends