w

Annie dominuje w League of Legends. Gracze narzekają, że jej buffy były niepotrzebne

Reklama

Współczynnik wygranych Annie jest obecnie naprawdę wysoki. Społeczność zwraca uwagę na to, że bohaterka jest za silna.


Annie to jedna z pierwszych postaci, które pojawiły się w League of Legends. Jej premiera miała miejsce 21 lutego 2009 roku. Dziś bohaterka ta jest powszechnie znana i prawie każdy gracz ma ją na swoim koncie, ponieważ kosztuje jedynie 450 NE.

Okazuje się, że dziś Annie radzi sobie naprawdę dobrze. Zdaniem niektórych aż za dobrze – jest jedną z najlepszych postaci na midzie, a jej win ratio jest zaskakująco wysokie. Czy buffy, które dostała, były niepotrzebne?

Obecna sytuacja Annie z League of Legends

Reklama

W aktualizacji 13.3 Annie otrzymała szereg wzmocnień, które uzasadniono tym, że bohaterka miała pewne problemy przeciwko niektórym bohaterom. Wzmocniono nie tylko jej tarczę pod E (m.in. zmniejszając jej czas odnowienia czy zwiększając wytrzymałość) ale też zbuffowano Tibbera, czyli superumiejętność postaci.

Zdaniem wielu graczy takie wzmocnienia były kompletnie niepotrzebne, ponieważ Annie miała nienajgorszy współczynnik wygranych przed buffami, a po nich stała się przesadnie silna. Obecnie bohaterka jest jednym z najlepszych midlanerów – ma 57,43% win ratio.

Reklama

Pod względem ilości wygranych przebijają ją tylko Poppy i Sion, jednak warto tutaj zwrócić uwagę na pick ratio – popularność tych championów jest naprawdę niewielka, co daje małą próbkę danych. Można więc założyć, że to Annie zdecydowanie dominuje na środkowej alei.

Społeczność narzeka na tę sytuację i wielu graczy stwierdziło, że nie rozumie, dlaczego Riot postanowił tak mocno zbuffować wspomnianą bohaterkę.

Kto by pomyślał, że danie postaci o 51% win ratio wielu masywnych buffów bez kompensujących ich nerfów doprowadzi do tego, że będzie miała ona jeden z najwyższych współczynników zwycięstw, jakie widzieliśmy we współczesnym League of Legends? Jeśli zobaczysz Annie w drużynie przeciwnej, zrób dodge. 

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends