w

Zmiany Annie i Branda w najnowszej aktualizacji LoLa. Ich pierwotna rola w końcu zostanie zmieniona.

Do puli postaci wsparcia w League of Legends wkrótce na stałe dołączy dwójka bohaterów.


Pomimo tego, że pierwotnie Annie i Brand stworzeni byli jako magowie, grający na środkowej linii, już od dawna spotkać można ich było częściej na bocie, pełniących rolę wsparcia. Do tej pory radzili sobie nie najgorzej, nawet jeśli nigdy nie posiadali typowych dla supporta umiejętności, jak np. leczenie czy tarcze dla sojuszników.

Riot postanowił jednak sprawić, aby stali się pełnoprawnymi supportami, dając im możliwość obrony drużyny, a niekoniecznie tylko siebie samych, bądź też poprawienia ich poke’u. Co dokładnie zostało zmienione u Annie i Branda?

Poprawki u starszych postaci

Dla kontekstu warto zapoznać się ze zmianami, które trafią do gry wraz z aktualizacją 10.22, o których można przeczytać tutaj – Wcześniejszy opis patcha 10.22 w LoLu. Wszystkie szczegółowe zmiany postaci.

Annie

W związku ze zmianami w patchu 10.22 Annie stanie się ona stuprocentowym supportem z możliwością nałożenia na sojusznika tarczy i dodatkowej prędkości ruchu. Jej E stanie się świetnym narzędziem, które pomoże w bezpośrednim wsparciu strzelca towarzyszącego bohaterce.

Za sprawą umiejętności pasywnej tarczy, sojusznicy, którzy ją otrzymają w momencie, kiedy zostaną zaatakowani podstawowym atakiem, zwrócą część obrażeń w atakującego. Molten Shield okaże się więc naprawdę użyteczny w sytuacjach 2v2, które mają miejsce na dolnej alei.

ZOBACZ – Dlaczego Teemo będzie OP w trybie ARAM? Riot usuwa kluczowy przedmiot do jego kontrowania

Brand

Aktualizacja pomoże bohaterowi z jego poke’m w early game, gdzie nie będzie już musiał w pełni polegać na trafieniu swoim W. Możliwość obijania przeciwników była największą mocną stroną Branda, a więc po tych zmianach jego pozycja na liście postaci wsparcia powinna zostać wzmocniona, gdyż jego obijanie na linii stanie się bardziej pomocne, jak do tej pory.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends