w

Dlaczego Teemo będzie OP w trybie ARAM? Riot usuwa kluczowy przedmiot do jego kontrowania

Riot Games

Teemo i inni bohaterowie będą znacznie silniejsi w trybie ARAM?


Przedsezon 2021 zbliża się do League of Legends wielkimi krokami. Jak się okazuje, oprócz całkowitej przebudowy praktycznie wszystkich przedmiotów, zmiana dotknie również jednego z Howling Abbys.

Item kontrujący wszystkie niewidzialne postacie ma być zastąpiony minionem. Jak to będzie wyglądać?

Teemo i ARAM

Niewidzialne postacie na czele z małym chomikiem nie mają łatwo. Szczególnie jeżeli w grze istnieje przedmiot, który z łatwością wykrywa położone pułapki przez 5 minut, a kosztuje jedynie 300 sztuk złota. Tym samym kupowanie go może również być irytujący i bardzo często po prostu o nim zapominamy. Riot Games widząc tę sytuację, postanowił nieco zmienić mechanikę rozbrajania niewidzialnych jednostek.

ZOBACZ – Dlaczego Riot całkowicie usuwa jedną runę? Zmiany redukcji pancerza i odporności na magię

O zmianach, które wchodzą już na PBE poinformował lider do spraw dodatkowych trybów gry. Potwierdził on, że przedmiot Oracle’s Extract (Wyciąg Wyroczni) zostaje usunięty, a jego miejsce zastąpią miniony. Każdy cannon i super minion będzie posiadać jeden ładunek Umbral Glaive’s (Glewia Umbry), zmodyfikowany na potrzeby ARAMu. Wykrywać będzie pułapki w zasięgu 900 jednostek i widoczne będą one przez 4 sekundy.

ZOBACZ – Xayoo odpowiada na wiadomość Szpaka. Nitro komentuje całą sytuację w swoim stylu

Głównym problemem, który staramy się rozwiązać, jest to, że bohaterowie posiadający niewidzialność i pułapki, zwłaszcza Teemo, mają bardzo różne poziomy mocy, jeżeli ich przeciwnicy wiedzą, że mogą kupić Ekstrakt Wyroczni, dlatego tak trudno jest to zbalansować. Teemo ma, aż o 8.5% niższy współczynnik wygranych przy wysokim MMR.

Oznacza to, że jeżeli przeciwnik zakupi potkę za 300 sztuk złota, pułapki Teemo stają się praktycznie bezużyteczne. Taka zmiana może doprowadzić do tego, iż niewidzialne postacie staną się zbyt silne, ale Riot bierze to pod uwagę i zespół będzie bacznie obserwować statystyki.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends